1. Przeżywamy XVIII Niedzielę Zwykłą:
 • Bóg zapłać za ofiary złożone na rzecz kurii i seminarium duchownego w Opolu;
 • Bóg zapłać za ofiary na Parafialny Fundusz Remontowy;
 • nie będzie popołudniowego nabożeństwa ze względu na czas wakacyjny.
 1. Składamy serdeczne podziękowania nowożeńcom: Angelice i Kamilowi Łydkowskim za udekorowanie kwiatami ołtarzy w naszym kościele. Dziękuję również panu Józefowi Lasakowi za poświęcony czas i pracę przy pomalowaniu głównych drzwi wejściowych do kościoła. Bóg zapłać za życzliwość i zaangażowanie!
 1. W poniedziałek, 5.08., o godz. 7.00 zapraszamy chętnych do pomocy przy sprzątaniu i plewieniu wokół naszego kościoła.
 1. W przyszłą niedzielę, 11.08., przypada XIX Niedziela Zwykła:
 • kolekta będzie przeznaczona na rzecz naszej parafii;
 • po porannej Mszy św. modlitwy III Zakonu w salce przy kościele;
 • nie będzie popołudniowego nabożeństwa ze względu na czas wakacyjny.
 1. Wolne intencje Mszy św. w tym tygodniu: wtorek i sobota o godz. 6.30.
 1. Pielgrzymka na Jasną Górę odbędzie się w dniach 12-17.08.2019 r. Znaczki i legitymacje są jeszcze dziś dostępne w zakrystii.
 1. W dniach od 9 do 12 sierpnia 2019 r., w Kamieniu Śląskim odbędą się Jubileuszowe Uroczystości patronalne ku czci św. Jacka, z okazji 25. rocznicy poświęcenia Sanktuarium św. Jacka. Obchody rozpocznie w piątek, 9.08., o godz. 17.00 Msza św. w kaplicy w Sebastianeum Silesiacum z koncertem i otwarciem wystawy poświęconej św. Janowi Pawłowi II. W sobotę, 10.08., o godz. 18.00 Mszy św. z Nieszporami na placu przed Sanktuarium będzie przewodniczyć biskup opolski Andrzej Czaja. Mszę św. poprzedzi koncert Młodzieżowej Orkiestry Dętej z Gogolina o 17.00. W planie niedzielnych uroczystości (11.08.) są: godz. 10.00 – Modlitwa wprowadzająca w uroczystość odpustową ku czci św. Jacka; godz. 11.00 – uroczysta   odpustowa   suma   pontyfikalna w 25. rocznicę poświęcenia Sanktuarium św. Jacka pod przewodnictwem abpa Alfonsa Nossola  (na  placu  przed sanktuarium św. Jacka) i procesja do Sanktuarium św. Jacka; godz. 14.30 – występ Orkiestry Dętej Górażdże Cement S.A.; godz. 15.00 – uroczyste nabożeństwo do Ducha Świętego z procesją do Sanktuarium św. Jacka pod przewodnictwem bpa Andrzeja Czai (na placu przed sanktuarium św. Jacka). Jubileuszowe obchody zakończy Msza św. z pielgrzymami na Jasną Górę na placu przed Sanktuarium św. Jacka w poniedziałek, 12.08., o godz. 17.00. Szczegóły na plakatach w gablotkach.
 1. W dniach od 31.08. do 1.09. na Jasnej Górze odbędzie się Ogólnopolska Pielgrzymka Rolników z Sumą Dożynkową z błogosławieństwem wieńców żniwnych w niedzielę, 1.09., o godz. 11.00.  Nasze parafialne dożynki będą miały miejsce w niedzielę, 8.09. Dożynki miejskie odbędą się w Miedoni w niedzielę, 15.09. o godz. 11.00.