1. Przeżywamy XIX Niedzielę Zwykłą:
 • Bóg zapłać za ofiary złożone na rzecz naszej parafii;
 • po porannej Mszy św. modlitwy III Zakonu w salce przy kościele;
 • nie będzie popołudniowego nabożeństwa ze względu na czas wakacyjny.
 1. Składamy serdeczne podziękowania nowożeńcom: Katarzynie i Michałowi Wyrobek za udekorowanie kwiatami ołtarzy w naszym kościele. Bóg zapłać!
 1. Bardzo serdecznie dziękuję Paniom, które w minionym tygodniu posprzątały i wyplewiły teren wokół naszego kościoła. Bóg zapłać za Waszą bezinteresowną pracę oraz zaangażowanie na rzecz parafii!
 1. W poniedziałek, 12.08., Mszą św. o godz. 9.00 w kościele p.w. św. Jana Chrzciciela na Ostrogu rozpocznie się Pielgrzymka na Jasną Górę pod hasłem: «Obdarowani Duchem – wdzięczni i odpowiedzialni». Pielgrzymkę zakończy Msza św. na Jasnej Górze w sobotę, 17.08., o godz. 11.00. Wyruszających na pielgrzymi szlak oraz pielgrzymów duchowych zachęcamy do skorzystania z aplikacji mobilnej na pielgrzymkę. Należy ją pobrać z Internetu (Sklep Google Play) wpisując nazwę «Bonafide». Po zainstalowaniu należy założyć indywidualne konto podając swoje podstawowe dane, a następnie wybrać naszą diecezję i odpowiedni strumień pielgrzymki. Aplikacja zawiera wszystkie przydatne informacje dla pielgrzymów (regulamin, dane kontaktowe, informator pielgrzyma) jak również pomoce duchowe (konferencje, rozważania, czytania, informacje liturgiczne, śpiewnik, modlitewnik). Ponadto jest dostępna mapa z trasą pielgrzymki, a każdy może tworzyć kronikę pielgrzymki dodając swoje zdjęcia i komentarze.
 1. We wtorek, 13.08., przypada Dzień Fatimski. O godz. 19.00 Msza św. z nabożeństwem różańcowym i procesją z figurą Matki Bożej Fatimskiej. Chętnych do prowadzenia modlitwy różańcowej w językach, proszę o zgłoszenie się w zakrystii.
 1. W środę, 14.08., o godz. 18.00 Msza św. m.in. w intencji Pielgrzymów do Medjugorie. Wyjazd na pielgrzymkę w środę o godz. 21.30 z parkingu przy kościele. Zbiórka na parkingu pół godziny wcześniej. Informacje na temat wyjazdu są dostępne w zakrystii – proszę pielgrzymów o ich odebranie.
 1. W czwartek, 15.08. przeżywamy uroczystość Wniebowzięcia NMP:
 • w naszym kościele Msze św. w porządku niedzielnym – o godz. 7.30 oraz 10.00;
 • podczas Mszy św. błogosławieństwo ziół i kwiatów;
 • kolekta w tym dniu przeznaczona będzie na Wydział Teologiczny UO w Opolu.

 

 1. W przyszłą niedzielę, 18.08., przypada XX Niedziela Zwykła:
 • kolekta będzie przeznaczona na rzecz naszej parafii;
 • nie będzie popołudniowego nabożeństwa ze względu na czas wakacyjny.