1. Przeżywamy XX Niedzielę Zwykłą:
  • Bóg zapłać za ofiary złożone na rzecz naszej parafii;
  • nie będzie popołudniowego nabożeństwa ze względu na czas wakacyjny.
  1. Składamy serdeczne podziękowania nowożeńcom: Patrycji i Michałowi Gajdzica za udekorowanie kwiatami ołtarzy w naszym kościele. Bóg zapłać!
  1. Zapraszamy całą wspólnotę parafialną do udziału w zbiórce zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego (sprzęt RTV i AGD, np. pralki, telewizory, komputery). Zbiórka będzie miała miejsce we wtorek, 20.08., do godz. 13.30 na parkingu przy kościele. Przychody z akcji, którą przeprowadzi firma Green Office Ecologic, wspomogą zakup nowoczesnych Inkubatorów do Szpitala na Wybrzeżu Kości Słoniowej w Afryce prowadzonego przez Siostry Orionistki oraz akcję „Wyprawka dla dzieci” prowadzoną w Kamerunie przez Siostry Pallotynki.
  1. W przyszłą niedzielę, 25.08., przypada XXI Niedziela Zwykła:
  • kolekta będzie przeznaczona na rzecz naszej parafii;
  • nie będzie popołudniowego nabożeństwa ze względu na czas wakacyjny.
  1. Związek małżeński mają zamiar zawrzeć:

* Paweł JASKUŁA – Racibórz oraz Monika GRZESIK – Racibórz (zapowiedź III).

  1. W czwartek, 29.08., od godz. 9.00 do 13.00 w klasztorze Annuntiata w Raciborzu odbędzie się Misyjny Dzień Chorych. Siostry serdecznie zapraszają wszystkich, którzy czują potrzebę modlitewnego włączenia się do tej szczególnej wspólnoty ludzi dźwigających Jezusowy krzyż poprzez chorobę, cierpienie, starość czy samotność. Szczegóły spotkania na plakacie w gablotce pod chórem.
  1. W dniach od 31.08. do 1.09. na Jasnej Górze odbędzie się Ogólnopolska Pielgrzymka Rolników z Sumą Dożynkową z błogosławieństwem wieńców żniwnych w niedzielę, 1.09., o godz. 11.00.  Nasze parafialne dożynki będą miały miejsce w niedzielę, 8.09. Dożynki miejskie odbędą się w Miedoni w niedzielę, 15.09. o godz. 11.00.