1. Przeżywamy XXIII Niedzielę Zwykłą:
 • to zarazem parafialne dożynki – Msza dziękczynna o godz. 10.00;
 • Bóg zapłać za kolektę przeznaczoną na rzecz naszej parafii;
 • po rannej Mszy św. modlitwy III Zakonu Franciszkańskiego w salce przy kościele;
 • świętowanie dożynek po południu rozpoczniemy o godz. 14.00 korowodem dożynkowym (zbiórka na skrzyżowaniu ul. Hulczyńskiej i Krętej), potem zapraszamy na festyn na stadionie, organizowany przez LKS Studzienna i Stowarzyszenie Studzienna.
 1. Biskup Opolski zaprasza tegorocznych Srebrnych i Złotych Jubilatów Małżeńskich na dziękczynienie za dar małżeńskiej miłości podczas Pielgrzymki Jubilatów Małżeńskich. Srebrni Jubilaci wraz z najbliższymi zaproszeni są do Opola w niedzielę, 8.09., na 14.00 do kościoła seminaryjno-akademickiego pw. św. Jadwigi Śląskiej przy ul. Drzymały 1. Małżonkowie obchodzący Złote Gody spotkają się w tym samym miejscu tydzień później – w niedzielę, 15.09., o godz. 14.00.
 1. Składamy serdeczne podziękowania rodzinie, która złożyła ofiarę na kwiaty do udekorowania ołtarzy w naszym kościele. Bóg zapłać za troskę o naszą świątynię!

 1. W piątek, 13.09., przypada Dzień Fatimski. W związku z tym, Msza św. szkolna będzie sprawowana o godz. 19.00, a po niej różaniec fatimski i procesja wokół kościoła. Chętnych do odmawiania różańca w językach, proszę o zgłoszenie w zakrystii.
 1. W sobotę, 14.09., od godz. 8.30 Odwiedziny chorych naszej parafii przed uroczystością odpustową. Chorych zgłaszamy w zakrystii u pana Rudolfa.
 1. W sobotę i niedzielę (14 i 15.09.) w Raciborzu po raz 28. odbędzie się festiwal Spotkałem Pana. W programie m.in.: warsztaty, konferencja, świadectwa, uwielbienie, spowiedź oraz adoracja Krzyża. Szczegóły na plakacie.
 1. Biskup Opolski serdeczne dziękuje duszpasterzom i wiernym całej diecezji za modlitwę, wyrazy solidarności i wszelką życzliwość mu okazaną z okazji minionej 10. rocznicy przyjęcia sakry biskupiej. Pragnie również serdecznie zaprosić na dalszą część dziękczynienia, a zarazem modlitewne zawierzenie Jezusowi Ukrzyżowanemu przyszłości Kościoła Opolskiego i swojego biskupiego posługiwania, podczas obchodów kalwaryjskich ku czci Podwyższenia Krzyża Świętego w sobotę, 14.09., na Górze św. Anny od godz. 7.30. Kulminacyjnym punktem tego spotkania będzie wieczorne nabożeństwo ze świecami o godz. 19.00 w Grocie Lurdzkiej, podczas którego Ksiądz Biskup skieruje do wiernych swoje pasterskie słowo, a w łączności z całą Metropolią Górnośląską będzie się modlić o błogosławieństwo dla jej pasterzy i wiernych. Serdecznie zapraszamy!
 1. W przyszłą niedzielę, 15.09., przypada XXIV Niedziela Zwykła:
 • będziemy przeżywać ODPUST PARAFIALNY – suma odpustowa o godz. 10.00;
 • kazanie odpustowe i sumę odprawi kanclerz kurii opolskiej – ks. Wojciech Lippa;
 • kolekta w tym dniu będzie przeznaczona na rzecz naszej parafii;
 • o godz. 11.00 w Miedoni odbędą się Dożynki miejskie;
 • o godz. 14.30 zapraszam na uroczyste nieszpory odpustowe.

9. Dożynki diecezjalne odbędą się w niedzielę, 22.09., na Górze Św. Anny o godz. 11.00. Od godz. 10.15 delegacje gromadzą się na schodach prowadzących do Groty Lurdzkiej i w procesji udają tam na Mszę św. Duszpasterstwo rolników zaprasza także orkiestry z poszczególnych parafii, parafian w strojach ludowych i poczty sztandarowe.