1. Dziś przypada XXVIII Niedziela Zwykła:
 • Bóg zapłać za kolektę na rzecz naszej parafii;
 • po porannej Mszy św. odbędą się modlitwy III Zakonu w salce przy kościele;
 • przeżywamy w Polsce Dzień Papieski – po Mszach św. przy kościele odbędzie się zbiórka ofiar do puszek na Fundację Dzieło Nowego Tysiąclecia;
 • o godz. 17.00 w sanktuarium na Górze św. Anny, Msza św. w intencji Dzieci Utraconych i ich rodziców oraz modlitwa różańcowa przy pomniku Dziecka Utraconego;
 • o godz. 19.00 zapraszam na nabożeństwo różańcowe – fatimskie z procesją wokół kościoła (nabożeństwa o 14.30 dziś nie będzie).
 1. Składamy podziękowania nowożeńcom Patrycji i Mateuszowi Zygla za złożoną ofiarę na kwiaty do dekoracji ołtarzy w naszym kościele. Bóg zapłać również rodzinie, która złożyła za ofiarę na kwiaty do figury Matki Bożej Fatimskiej.

 1. W październiku codziennie od poniedziałku do soboty odprawiamy nabożeństwa różańcowe o godz. 17.30, a w niedzielę – w czasie popołudniowych nabożeństw.
 1. Zachęcamy, by zamawiać już intencje Mszy św. na 2020 rok, szczególnie Msze św. rocznicowe, urodzinowe, jubileuszowe (kancelaria parafialna czynna po Mszach św. od poniedziałku do piątku).
 1. Z okazji święta św. Łukasza, kapelan szpitala w Raciborzu, ks. Ireneusz Kotliński, zaprasza wszystkich pracowników Służby Zdrowia na różaniec i Mszę św. w ich intencji do klasztoru Annuntiata w czwartek, 17.10., na godz. 18.00.

 1. Msza św. szkolna i młodzieżowa w piątek, 18.10., o godz. 18.00. Po Mszy św. odbędzie się krótkie spotkanie dla młodzieży z klasy 8 SP oraz 1 ponadpodstawowej.
 1. W sobotę, 19.10., odbędzie się 4. Diecezjalna Pielgrzymka Żywego Różańca na Górę św. Anny. Towarzyszyć jej będzie motto: «Idźmy do Jezusa wraz z Jego Matką». Rozpoczęcie o godz. 10.00, zakończenie ok. 15.30. W imieniu diecezjalnego moderatora Róż Różańcowych serdecznie zapraszamy. Udział w pielgrzymce nie wymaga zgłoszenia.

 1. W przyszłą niedzielę, 20.10., przypada XXIX Niedziela Zwykła:
 • będzie to tzw. Niedziela Misyjna, rozpoczynająca Tydzień Misyjny w Kościele;
 • kolekta w tym dniu będzie przeznaczona na rzecz misji i Misjonarzy;
 • o godz. 14.30 nabożeństwo różańcowe w tej intencji.
 1. Dekanalne Duszpasterstwo Rodzin zaprasza serdecznie na comiesięczne Spotkania Rodzinne. To wydarzenie adresowane jest dla wszystkich małżonków, którzy chcieliby umocnić wzajemną relacje w sakramencie małżeństwa. Podczas spotkań jest czas na wysłuchanie konferencji tematycznej, adorację Najświętszego Sakramentu, dialog małżeński oraz spotkanie przy kawie. W czasie spotkań zapewniona jest opieka nad dziećmi młodszymi oraz spotkanie formacyjne dla młodzieży. Najbliższe spotkanie odbędzie się w niedzielę, 20.10., o godz. 16.00 w klasztorze Annuntiata w Raciborzu.