1. Dziś przypada XXXIII Niedziela Zwykła:
 • Bóg zapłać za kolektę na rzecz naszej parafii;
 • po południu zapraszam na nabożeństwo niedzielne o godz. 14.30;
 • Dekanalne Duszpasterstwo Rodzin zaprasza w dzisiejszą niedzielę na „Spotkanie Rodzinne” o godz. 16.00 w Klasztorze ANNUNTIATA w Raciborzu. Jest ono adresowane do małżonków, którzy chcieliby umocnić wzajemną relację w małżeństwie. Podczas spotkania będzie czas na konferencję, Adorację Najświętszego Sakramentu, Dialog Małżeński oraz wspólne spotkanie przy kawie. W tym czasie zapewnione są również zajęcia formacyjne dla dzieci i  młodzieży i opieka nad nimi;
 • w auli Wydziału Teologicznego UO w Opolu o godz. 17.00 odbędzie się Koncert charytatywny na rzecz opolskiej katedry. Wystąpi Edward Simoni wraz z 10-letnią Leną Zientek. Bilety-cegiełki na koncert w cenach: 10, 20 i 30 zł do nabycia w kancelarii parafii katedralnej oraz portierni Wydziału Teologicznego UO. Całkowity dochód koncertu będzie przeznaczony na rzecz renowacji opolskiej katedry. 
 1. Składamy podziękowania rodzinie, która złożyła ofiarę na kwiaty do dekoracji ołtarzy w naszym kościele – Bóg zapłać za Waszą ofiarność i życzliwość!
 1. Kancelaria parafialna czynna po Mszach św. od poniedziałku do piątku. 
 1. W piątek, 22.11., zapraszam na Mszę św. szkolną i młodzieżową o godz. 18.00. Podczas Mszy św. dzieci przygotowujące się do I Komunii św. otrzymają poświęcone książeczki Droga do Nieba. 
 1. W piątek, 22.11., po wieczornej Mszy św. odbędzie się spotkanie Parafialnej Rady Duszpasterskiej. Wszystkich Radnych zapraszam na plebanię o godz. 19.00. 
 1. W tym tygodniu są jeszcze wole intencje Mszy św. we wtorek i czwartek o godz. 6.30oraz w przyszłą niedzielę, 24.11., o godz. 7.30. 
 1. W sobotę, 23.11., nie będzie porannej Mszy św. o godz. 6.30. W ciągu dnia będą dwie Msze św. jubileuszowe – o godz. 12.00 i 15.00 oraz wieczorna Msza św. niedzielna. 
 1. W przyszłą niedzielę, 24.11., przypada XXXIV Niedziela Zwykła – jest to Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata:
 • kolekta w tym dniu na bieżące koszty funkcjonowania naszej parafii;
 • suma o godz. 10.00 będzie sprawowana m.in. za róże różańcowe mężczyzn – zapraszam do wspólnej modlitwy w ich intencji;
 • po południu nabożeństwo do Chrystusa Króla o godz. 14.30. 

9. W przyszłym roku, w dniach 6.10.-13.10.2020, planujemy pielgrzymkę samolotową do Hiszpanii. W programie wyjazdu: Madryt – Avila – Toledo – Granada – Malaga – Gibraltar – Sewilla – Kordoba. Dokładne informacje o pielgrzymce zamieszczone są na plakatach w gablotkach oraz na stronie internetowej naszej parafii. Zapisy w kancelarii parafialnej.