1. Dziś przeżywamy III Niedzielę Adwentu:
 • Bóg zapłać za kolektę na rzecz naszej parafii;
 • w klasztorze Annuntiata skupienie adwentowe dla mężczyzn od godz. 9.30;
 • Stowarzyszenie Studzienna zaprasza po Mszach św. przy kościele na Kiermasz Świąteczny, podczas którego odbędzie się sprzedaż żywych choinek z dowozem do domu, świątecznych wypieków oraz opłatków na stół wigilijny. Można nabyć także świece Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom (12 zł za dużą i 5 zł za małą);
 • po południu nabożeństwo adwentowe o 14.30.
 1. Wolne intencje Mszy św.: we wtorek, sobotę oraz w przyszłą niedzielę.
 1. Zapraszam do uczestnictwa w RORATACH: w poniedziałek, środę i piątek o godz. 17.00, we wtorek i czwartek o godz. 6.30, a w sobotę o godz. 8.00.
 1. W sobotę, 21.12., po Mszy św. roratniej, od godz. 9.30 odbędą się odwiedziny chorych (proszę chorych zgłaszać w zakrystii u pana Rudolfa do piątku). 
 1. W niedzielę, 22.12., przeżywać będziemy IV Niedzielę Adwentu:
 • kolekta przeznaczona będzie na rzecz naszej parafii;
 • Biskup Opolski zaprasza osoby żyjące w związkach niesakramentalnych na nabożeństwo adwentowe ze Słowem Bożym o godz. 14.00 do katedry opolskiej;
 • w naszej parafii nabożeństwo adwentowe o godz. 14.30.
 1. Zapraszamy i zachęcamy do skorzystania z sakramentu pokuty przed świętami Bożego Narodzenia. Można to uczynić codziennie przed Mszami św., szczególnie zapraszamy na spowiedź św. w sobotę (21.12.) od godz. 17.00, w poniedziałek (23.12.) od godz. 16.00 oraz we wtorek (24.12.) od godz. 7.30. 
 1. Już dziś zapraszamy na świąteczne spotkania i uroczystości:
 • w II święto Bożego Narodzenia, 26.12., Prezydent Miasta Racibórz zaprasza na raciborski rynek na wspólne kolędowanie i żywą szopkę od godz. 16.00;
 • w sobotę, 28.12., w Święto św. Młodzianków, Biskup Opolski zaprasza wszystkich pracujących na co dzień za granicą czyli tzw. emigrantów zarobkowych oraz ich rodziny, doświadczone sytuacją rozłąki, na modlitewne spotkanie do kościoła pw. Wniebowzięcia NMP w Jemielnicy o godz. 11.00;
 • w niedzielę, 29.12., koncert kolęd o godz. 16.00 w naszym kościele.
 1. W przyszłym roku, w dniach 6-13 października 2020 – planujemy pielgrzymkę samolotową do Hiszpanii. W programie wyjazdu: Madryt-Avila-Toledo-Granada-Malaga-Gibraltar-Sewilla-Kordoba. Zapisy w zakrystii i kancelarii.