1. Dziś Niedziela Chrztu Pańskiego, kończąca okres Narodzenia Pańskiego:
 • Bóg zapłać za dzisiejszą kolektę na rzecz naszej parafii;
 • po rannej Mszy św. modlitwy III Zakonu w salce przy kościele;
 • od godz. 13.00 kolędowanie misyjne w naszej parafii – Dzieci Maryi przeprowadzają kolędę na rzecz Misji i Misjonarzy. Proszę o życzliwe ich przyjęcie;
 • o godz. 14.30 w ramach nabożeństwa popołudniowego, zapraszamy na Jasełka bożonarodzeniowe w wykonaniu naszych przedszkolaków;
 • w kościele NSPJ w Raciborzu od godz. 15.00, XIX Festiwal Chórów – Koncert kolęd i pastorałek.
 1. Od poniedziałku, 13.01.2020 r., dalszy ciąg odwiedzin duszpasterskich w naszej parafii. Kolęda rozpoczynać się będzie od godz. 15.00. W związku z kolędą, Msze św. do czwartku, 16.01., będą sprawowane rano o godz. 6.30. 
 1. Rozpoczęły się ferie zimowe w naszym województwie. Dzieciom i młodzieży oraz nauczycielom i wychowawcom życzymy dobrego i bezpiecznego wypoczynku.
 1. W sobotę 18.01., rozpoczyna się Tydzień Powszechnej Modlitwy o Jedność Chrześcijan. Zachęcamy do pamięci modlitewnej w tej intencji. Wieczorem, o godz. 19.30, zapraszamy do kościoła NSPJ na Raciborski Wieczór Uwielbienia. 
 1. Diecezjalne Duszpasterstwo Rolników zaprasza absolwentów i sympatyków Uniwersytetu Ludności Wiejskiej, a także wszystkich pracujących na roli, na spotkanie w sobotę, 18.01., o godz. 10.00 w parafii Wniebowzięcia NMP w Opolu-Gosławicach. 
 1. W przyszłą niedzielę, 19.01., przypada II Niedziela Zwykła:
 • kolekta w tym dniu na rzecz naszej parafii;
 • nabożeństwo popołudniowe o godz. 14.30.
 1. W nowym tygodniu są wolne intencje Mszy św.: w poniedziałek, wtorek, środę, czwartek o godz. 6.30, w piątek o godz. 18.00 oraz w niedzielę o 7.30 i 10.00.
 1. W minionym tygodniu odprowadziliśmy na wieczny spoczynek śp. Jerzego SŁAWIK, który przeżył 56 lat, mieszkał przy ul. Bojanowskiej. Polecajmy go miłosierdziu Bożemu: wieczny odpoczynek racz mu dać, Panie… 
 1. Kończymy zapisy na pielgrzymkę do Hiszpanii w październiku 2020 roku. Hiszpania samolot-2020 Wszystkich, którzy zapisali się na wyjazd proszę, aby KONIECZNIE do końca stycznia wpłacili kwotę 500 zł jako potwierdzenie swojego uczestnictwa w pielgrzymce. Wpłat należy dokonać na konto parafialne z tytułem: Pielgrzymka do Hiszpanii. Konto bankowe: Parafia Świętego Krzyża w Raciborzu (ING Bank Śląski) nr rachunku: 57 1050 1328 1000 0023 2917 7063, lub w kancelarii parafialnej.

            Wraz z Biurem Podróży ALF organizujemy również wyjazd pielgrzymkowy do Włoch w dniach 14-22 czerwca 2020 r. Koszt wyjazdu autokarowego to 1890 zł i 90 Euro. W programie: Asyż – Cascia – Roccaporena – Neapol – Pietralcina – San Giovanni Rotondo – Manoppello – Loreto. Chętni mogą zapisać się na listę w zakrystii do połowy lutego (mamy 20 wolnych miejsc). Zapraszamy!  WŁOCHY-9 dni-2020