1. Dziś przypada II Niedziela Zwykła:
 • Bóg zapłać za dzisiejszą kolektę na rzecz naszej parafii;
 • o godz. 14.30 zapraszam na niedzielne nabożeństwo;
 • zakończyliśmy kolędę, czyli odwiedziny duszpasterskie w naszej parafii. Wracamy zatem do zwykłego porządku Mszy św. Wszystkim Wam, Drodzy Parafianie, bardzo serdecznie dziękujemy wraz z ks. Tomaszem za wspólną modlitwę w Waszych domach, za okazaną nam gościnę oraz wszelką życzliwość. Bóg zapłać również za wszystkie ofiary złożone podczas kolędy (przeznaczone zostaną na rzecz wymiany dachu na plebanii). Niech Boże błogosławieństwo towarzyszy wszystkim odwiedzonym Rodzinom na każdy dzień Nowego 2020 Roku.
 • w niedzielę, 19.01., o godz. 17.00 w auli seminaryjnej (Opole, ul. Drzymały 1) odbędzie się koncert Krzysztofa Cugowskiego z Zespołem Mistrzów. Bilety-cegiełki kosztują 70, 60 i 50 zł. Dochód na budowę Domu Nadziei i bezdomnych w Opolu. 
 1. Biskup Opolski, w rozpoczętym Tygodniu Modlitw o Jedność Chrześcijan, zaprasza wiernych całej diecezji do modlitewnego zaangażowania na rzecz pokoju i jedności wyznawców Chrystusa. Motto przewodnie Tygodnia «Życzliwi bądźmy» niech także inspiruje do codziennego kroczenia za Chrystusem drogą budowania pokoju, zgody i wzajemnego szacunku w naszych środowiskach życia i pracy oraz do odważnego świadectwa wiary w Niego wobec wątpiących i poszukujących.
 1. We wtorek, 21.01., będziemy obchodzić Dzień Babci, a w środę – Dzień Dziadka. Pamiętajmy o modlitwie za żyjących i zmarłych naszych przodków. 
 1. W przyszłą niedzielę, 26.01., przypada III Niedziela Zwykła:
 • kolekta w tym dniu na rzecz naszej parafii;
 • nabożeństwo popołudniowe o godz. 14.30;
 • Dekanalne Duszpasterstwo Rodzin zaprasza serdecznie na „Spotkania Rodzinne”. To wydarzenie adresowane jest dla wszystkich małżonków, którzy chcą umocnić wzajemną relację w małżeństwie. Podczas nich będzie czas na wysłuchanie konferencji, adorację Najświętszego Sakramentu, dialog małżeński oraz wspólną kawę. Zapewnione są również spotkania formacyjne dla dzieci i  młodzieży. Najbliższe Spotkanie Rodzinne odbędzie się w niedzielę, 26.01., o godz. 16.00, w klasztorze Annuntiata w Raciborzu. Serdecznie zapraszamy!
 1. W nowym tygodniu są wolne intencje Mszy św.: w poniedziałek o godz. 18.00, w czwartek i sobotę o godz. 6.30 oraz w niedzielę o godz. 7.30.
 1. Wszystkie osoby, które zapisały się na pielgrzymkę do Hiszpanii w październiku 2020 roku proszę, aby do końca stycznia wpłaciły kwotę 500 zł jako potwierdzenie swojego uczestnictwa w pielgrzymce. Wpłat należy dokonać na konto parafialne z tytułem: Pielgrzymka do Hiszpanii. Konto bankowe: Parafia Świętego Krzyża w Raciborzu (ING Bank Śląski) nr rachunku: 57 1050 1328 1000 0023 2917 7063, lub w kancelarii parafialnej. Hiszpania samolot-2020

Wraz z Biurem Podróży ALF organizujemy również wyjazd pielgrzymkowy do Włoch w dniach 14-22 czerwca 2020 r. Koszt wyjazdu autokarowego to 1890 zł i 90 Euro. W programie: Asyż – Cascia – Roccaporena – Neapol – Pietralcina – San Giovanni Rotondo – Manoppello – Loreto. Chętni mogą zapisać się na listę w zakrystii do połowy lutego (mamy jeszcze 15 wolnych miejsc). Zapraszamy! WŁOCHY-9 dni-2020