1. Dziś przypada III Niedziela Zwykła:
 • Bóg zapłać za kolektę na bieżące koszty funkcjonowania naszej parafii;
 • papież Franciszek ogłosił dzisiejszą niedzielę jako Niedzielę Słowa Bożego. Ma się ona przyczynić do tego, „aby w Ludzie Bożym wzrosła religijna i bliska znajomość Pisma Świętego”. Zachęcamy do osobistego czytania Pisma Świętego;
 • o godz. 14.30 zapraszam na niedzielne nabożeństwo;
 • Dekanalne Duszpasterstwo Rodzin zaprasza serdecznie na „Spotkania Rodzinne”. To wydarzenie adresowane jest dla wszystkich małżonków, którzy chcą umocnić wzajemną relację w małżeństwie. Podczas nich będzie czas na wysłuchanie konferencji, adorację Najświętszego Sakramentu, dialog małżeński oraz wspólną kawę. Zapewnione są również spotkania formacyjne dla dzieci i  młodzieży. Najbliższe Spotkanie Rodzinne odbędzie się w dzisiejszą niedzielę, 26.01., o godz. 16.00, w klasztorze Annuntiata w Raciborzu. 
 1. Osoby, które jadą na pielgrzymkę do Hiszpanii w dniach 6-13.10.2020 roku proszę, aby do piątku, 31.01., wpłaciły kwotę 500 zł na konto parafialne z tytułem: Pielgrzymka do Hiszpanii. Konto bankowe: Parafia Świętego Krzyża w Raciborzu (ING Bank Śląski) nr rachunku bankowego: 57 1050 1328 1000 0023 2917 7063.
 1. W piątek, 31.01., zapraszam na Mszę św. szkolną i młodzieżową o godz. 18.00. Po Mszy św. (w salce przy kościele) odbędzie się spotkanie dla młodzieży przygotowującej się do sakramentu bierzmowania z kasy 8 SP i klasy 1 ponadpodstawowej. 
 1. W sobotę, 1.02., przypada I sobota miesiąca. Msza św. poranna o nawrócenie grzeszników o godz. 6.30, a po niej nabożeństwo I-sobotnie do Niepokalanego Serca NMP. W najbliższą sobotę również rozbierać będziemy świąteczną dekorację kościoła – zapraszamy chętnych do pomocy od godz. 9.30. 
 1. W przyszłą niedzielę, 2.02., przypada Święto Ofiarowania Pańskiego:
 • jest to Światowy Dzień Życia Konsekrowanego;
 • kolekta na rzecz kurii i WSD w Opolu oraz na klasztory klauzurowe;
 • odbędzie się kolejna zbiórka na Parafialny Fundusz Remontowy;
 • podczas świątecznych Mszy św. dokonamy poświęcenia gromnic (świece można będzie zakupić w zakrystii);
 • podczas Mszy św. o godz. 10.00 zostaną również poświęcone świece dla dzieci I-komunijnych. Stąd, wszystkie dzieci przygotowujące się do I Komunii, zapraszam na Mszę św. o godz. 10.00. Przy tej okazji proszę również wszystkich zainteresowanych o zgłoszenie się w tym tygodniu (do soboty, 1.02.) do Zakładu Krawieckiego przy ul. Londzina na pierwszą przymiarkę stroju komunijnego.
 1. Wolna intencja Mszy św. – w niedzielę o godz. 7.30.