1. Dziś przypada II Niedziela Wielkiego Postu:
 • Bóg zapłać za kolektę na rzecz kurii i seminarium duchownego w Opolu;
 • przeżywamy Dzień Modlitwy, Postu i Solidarności z Misjonarzami, tzw. Niedzielę «Ad gentes» pod hasłem: «Eucharystia i misje». Po Mszach św. zbiórka do puszek na ten cel;
 • po rannej Mszy św. modlitwy III Zakonu w salce przy kościele;
 • w klasztorze Annuntiata Skupienie wielkopostne dla kobiet od godz. 9.00 do 13.30;
 • suma o godz. 10.00 sprawowana będzie m.in. w intencji Kobiet z naszej parafii, a po sumie spotkanie w sprawie przygotowania Bożego Grobu (w salce w kościele);
 • o godz. 9.20 Gorzkie Żale, a po południu – o godz. 14.30 nabożeństwo Drogi Krzyżowej. 
 1. Wolne intencje Mszy św.: w poniedziałek o godz. 18.00 i we wtorek o 6.30.
 1. Wielkopostne rekolekcje dla rolników (mężczyzn) odbędą się w dniach 10-12.03, w Diecezjalnym Domu Formacyjnym w Raciborzu-Miedoni. Rozpoczęcie we wtorek o godz. 10.00. Zakończenie w czwartek o godz. 12.00. Zgłoszenia u dyrektora DDF – ks. Łukasza Michalika, mailowo: ddf@miedonia.pl lub telefonicznie 32 4151386. 
 1. W okresie Wielkiego Postu odbywają się formacyjne spotkania Bractwa św. Józefa w rejonach. W Raciborzu takie spotkanie odbędzie się w naszej parafii w środę, 11.03, o godz. 18.00. W programie: Msza św. m.in. w intencji Bractwa, nabożeństwo Drogi Krzyżowej lub Gorzkich Żali oraz spotkanie w salce przy plebanii. Zapraszamy!
 1. Diecezjalne Duszpasterstwo Młodzieży zaprasza młodzież przygotowującą się do sakramentu bierzmowania na Ładowarkę – spotkanie w dniach 13-15.03 w Domu Pielgrzyma na Górze św. Anny. Wyjazd z naszego dekanatu jest organizowany przez ks. Artura z parafii Matki Bożej w Raciborzu, do którego powinni zgłosić się zainteresowani. 
 1. W przyszłą niedzielę, 15.03, przypada III Niedziela Wielkiego Postu:
 • kolekta przeznaczona będzie na bieżące koszty funkcjonowania naszej parafii;
 • o godz. 9.20 Gorzkie Żale, a po południu – o godz. 14.30 nabożeństwo Drogi Krzyżowej. 
 1. W poniedziałek, 16.03 o godz. 18.45 Stowarzyszenie Studzienna organizuje Walne Zebranie członków w salce przy plebanii. 
 1. Duszpasterstwo misyjne diecezji opolskiej zaprasza na wiosenne spotkania misyjne. W naszym mieście odbędzie się ono w sobotę, 21.03, w klasztorze Annuntiata. Początek o godz. 10.00, zakończenie ok. 13.30.
 1. Dekanalne Duszpasterstwo Rodzin w Raciborzu i Stowarzyszenie Rodzin Katolickich zapraszają na Remont Małżeński – rekolekcje, które odbędą się w dniach 27-29.03 w klasztorze Annuntiata w Raciborzu. Są to rekolekcje przeznaczone dla wszystkich małżonków. W trakcie trzech spotkań – piątkowego o godz. 19.30, sobotniego o 19.00 i niedzielnego o 10.00 – małżonkowie będą mogli m.in. wysłuchać konferencji, skorzystać z sakramentu pokuty czy uczestniczyć w niedzielnej Eucharystii. W niedzielę odbędzie się również formacja dla dzieci i młodzieży. Raciborski Remont Małżeński odbędzie się pod hasłem: „Źródła nadziei”. Konferencje wygłosi ks. Eugeniusz Ploch.