1. Dziś przypada III Niedziela Wielkiego Postu:
 • Bóg zapłać za kolektę na bieżące koszty funkcjonowania naszej parafii;
 • o godz. 9.20 Gorzkie Żale, a po południu nie będzie nabożeństwa Drogi Krzyżowej;
 • w kościołach w Polsce czytamy dziś Zarządzenie Rady Stałej Episkopatu Polski z dn. 12 marca 2020 r. 1_Zarządzenie nr 1-2020 Rady Stałej Konferencji Episkopatu Polski (1) i w kościołach naszej diecezji – Dyspensa Ogólna Biskupa Opolskiego 2_Dyspensa_Ogólna_Koronawirus, Słowo Biskupa Opolskiego w związku z wprowadzeniem stanu zagrożenia epidemicznego 3_Słowo_Biskupa_Opolskiego_Koronawirus oraz Komunikat Biskupa Opolskiego  4_Komunikat_Biskupa_Opolskiego_Koronowirus. Bardzo proszę o zapoznanie się z tymi dokumentami;
 • w nawiązaniu do treści Zarządzenia i Dyspensy przypominam wszystkim Parafianom o dostępnych transmisjach niedzielnych Mszy Świętych w środkach społecznego przekazu, m.in. o godz. 7.00 w TVP 1, o godz. 9.00 w Polskim Radiu – Program Pierwszy, o godz. 9.30 w Telewizji Trwam; o godz. 13.00 w TVP Polonia. Ponadto na stronach http://jasnagora.pl/ i https://episkopat.pl/ będą transmitowane codziennie Msze Święte odprawiane w kaplicy Matki Bożej Częstochowskiej na Jasnej Górze. Informacje o godzinach Mszy Świętych przy Ołtarzu Cudownego Obrazu Matki Bożej na Jasnej Górze dostępne są pod adresem http://www.jasnagora.com/plandnia 
 1. Informuję, że tegoroczne bierzmowanie młodzieży m.in. z naszej parafii odbędzie się w czwartek, 7.05, o godz. 16.00 podczas Mszy św. celebrowanej przez ks. bpa Andrzeja Czaję w kościele p.w. Świętego Mikołaja w Raciborzu. 
 1. W poniedziałek, 16.03, po wieczornej Mszy św., o godz. 18.45 Stowarzyszenie Studzienna organizuje Walne Zebranie członków w salce przy plebanii. (ODWOŁANE)
 1. Wolne intencje Mszy św.: w piątek o 18.00, w sobotę o 6.30 (2 intencje) i w niedzielę o godz. 7.30.
 1. W czwartek, 19.03, przypada uroczystość św. Józefa, Oblubieńca NMP. Msze św. w tym dniu o godz. 8.00 oraz 18.00 w int. Rzemieślników i Józefów. Spotkanie dla Rzemieślników i Józefów w salce zostaje odwołane ze względu na stan zagrożenia epidemicznego.
 1. W piątek, 20.03, o godz. 17.30 Droga Krzyżowa z rozważaniami dla dzieci i młodzieży, a po niej Msza św. szkolna. 
 1. W przyszłą niedzielę, 22.03, przypada IV Niedziela Wielkiego Postu:
 • kolekta przeznaczona będzie na remonty obiektów diecezjalnych i konserwację zabytków sakralnych w naszej diecezji;
 • przed sumą o godz. 9.20 odśpiewamy Gorzkie Żale;
 • popołudniowe nabożeństwo i spotkanie dla wszystkich zelatorów (opiekunów) róż różańcowych z naszej parafii zostaje odwołane!
 1. Dekanalne Duszpasterstwo Rodzin w Raciborzu i Stowarzyszenie Rodzin Katolickich informuje, że Remont Małżeński – rekolekcje, które miały się odbyć dniach 27-29.03 w klasztorze Annuntiata w Raciborzu są ODWOŁANE.