Drodzy Parafianie!

  • Zgodnie z rozporządzeniem Premiera i zaleceniami Biskupów, bardzo proszę Was o pozostanie w najbliższe niedziele (oraz przez cały okres kwarantanny) w domach;
  • proszę zapoznać się z dokumentami KEP i Biskupa Opolskiego w związku z epidemią koronowirusa:

1_Zarządzenie nr 1-2020 Rady Stałej Konferencji Episkopatu Polski (1)

2_Dyspensa_Ogólna_Koronawirus

3_Słowo_Biskupa_Opolskiego_Koronawirus

4_Komunikat_Biskupa_Opolskiego_Koronowirus

  • Na Mszę św. mogą przyjść WYŁĄCZNIE osoby zamawiające daną intencję (maksymalnie 50 osób). Pozostałych zapraszam do łączenia się z nami na modlitwie duchowo poprzez transmisje Mszy św. w środkach masowego przekazu (radio, telewizja, Internet);
  • Proszę byście w tym trudnym czasie przyjmowali Komunię św. duchowo – wzbudzając w sobie pragnienie przyjęcia Pana Jezusa w Komunii św. W czasie Mszy św. zalecane jest przyjmowanie Komunii św. na rękę;
  • Msze św. będą odprawiane według zwykłego porządku, popołudniowe nabożeństwa niedzielne o 14.30 są odwołane na najbliższe tygodnie;
  • KANCELARIA PARAFIALNA czynna wyłącznie w trybie telefonicznym!
  • Zadbajcie o Waszych sąsiadów, szczególnie seniorów. Pytajcie, czy im czegoś nie potrzeba: zróbcie zakupy, bądźcie w kontakcie telefonicznym!
  • Kościół będzie otwarty cały dzień (od godz. 9.00 do 18.00) – można przychodzić indywidualnie na modlitwę polecając miłosiernemu Bogu wszystkich chorych, zarażonych wirusem, prosząc o jak najszybsze ustanie tej epidemii.

 

  • Biskup Opolski wydał dnia 16.03.2020 r. nowy dekret w związku z rozprzestrzenianiem się koronawirusa: 1_Dekret BO_koronawirus

 

Szczęść Wam Boże!

Ks. Proboszcz