1. Dziś przypada IV Niedziela Wielkiego Postu:
 • Bóg zapłać za kolektę na remonty obiektów diecezjalnych i konserwację zabytków sakralnych w naszej diecezji;
 • przed sumą o godz. 9.20 Gorzkie Żale, a nabożeństwa o 14.30 nie będzie. 
 1. Przypominam i proszę Was, drodzy Parafianie, o stosowanie się do zasad, które zostały obwieszczone na stronie internetowej i wywieszone na drzwiach kościoła:
 • zgodnie z rozporządzeniem Premiera i zaleceniami Biskupów, bardzo proszę Was o pozostanie w najbliższe niedziele (oraz przez cały okres kwarantanny) w domach;
 • na Mszę św. proszę, by przychodziły WYŁĄCZNIE osoby zamawiające daną intencję (maksymalnie 50 osób). Pozostałych zapraszam do łączenia się z nami na modlitwie duchowo poprzez transmisje Mszy św. w radio, telewizji, Internecie;
 • Msze św. będą odprawiane według zwykłego porządku, popołudniowe nabożeństwa niedzielne o 14.30 są odwołane na najbliższe tygodnie;
 • odwołane zostają również wszystkie spotkania parafialne;
 • Kancelaria parafialna jest czynna wyłącznie w trybie telefonicznym;
 • kościół będzie otwarty cały dzień (od godz. 9.00 do 18.00) – można przychodzić indywidualnie na modlitwę polecając miłosiernemu Bogu wszystkich chorych, zarażonych wirusem, prosząc o jak najszybsze ustanie epidemii;
 • zadbajcie o Waszych sąsiadów, szczególnie seniorów. Pytajcie, czy im czegoś nie potrzeba: zróbcie zakupy, bądźcie w kontakcie telefonicznym! 
 1. W piątek, 27.03, o godz. 17.30 Droga Krzyżowa, a po niej wieczorna Msza św. 
 1. W przyszłą niedzielę, 29.03, przypada V Niedziela Wielkiego Postu:
 • kolekta przeznaczona będzie na rzecz naszej parafii;
 • o godz. 9.20 Gorzkie Żale, a po południu nie będzie nabożeństwa.

6. Redakcja „Gościa Niedzielnego” wydała zarządzenie tej treści: Informujemy, że w związku z wprowadzeniem stanu zagrożenia epidemicznego w naszym kraju, od nr. 12/2020 (z datą 22 marca 2020 r.) „Gościa Niedzielnego” czasowo wstrzymany zostaje kolportaż parafialny naszego tygodnika. Bieżące wydanie „Gościa Niedzielnego” w wersji drukowanej będzie można kupić jedynie w tradycyjnych kanałach sprzedaży prasy (kioski, saloniki prasowe, stacje benzynowe itp.). Można skorzystać z prenumeraty pocztowej. Szczegóły na www.igomedia.pl/zamowprenumerate lub pod nr. tel. 32 608 80 83. Pragniemy również zachęcić do skorzystania z darmowego, elektronicznego wydania „Gościa Niedzielnego” nr 12/2020. Szczegóły na e.gosc.pl w zakładce Instrukcja. Kompletne wydanie 12. numeru „Gościa” – z dodatkami diecezjalnymi –  będzie też dostępne w formacie PDF – do ściągnięcia i wydrukowania w domu – na stronie gosc.pl. Zachęcamy do skorzystania z tej możliwości, by „Gość Niedzielny” mógł trafić do starszych czytelników, którzy nie korzystają z komputerów czy urządzeń mobilnych. Podjęcie tej decyzji było dla nas trudną koniecznością, ale mamy nadzieję, że ta sytuacja nie potrwa długo. Zapewniając o naszej modlitwie w intencji całego społeczeństwa, chorych, służb medycznych, a także Was, Drodzy Czytelnicy, prosimy o modlitwę w naszej intencji w tym bardzo trudnym momencie.