1. Dziś przeżywamy V Niedzielę Wielkanocną:
 • przypada w dzisiejszą niedzielę KIERMASZ – rocznica poświęcenia naszego kościoła;
 • Msze św. o godz. 7.30 oraz o godz. 10.00 (będziemy je transmitować na Facebooku);
 • o godz. 7.30 Msza św. m.in. w intencji budowniczych i dobrodziejów naszej świątyni;
 • składam serdeczne Bóg zapłać za złożone ofiary na rzecz naszej parafii;
 • o godz. 14.30 nabożeństwo majowe – dziękczynne za dar naszego kościoła, a w ciągu tygodnia nabożeństwa majowe codziennie po Mszach św.;
 • Bóg zapłać rodzinom, które złożyły ofiarę na kwiaty do ołtarzy w tym tygodniu. Dziękujemy również paniom: Annie Musioł i Gizeli Lamla za przygotowanie wianków do zacheuszek na dzisiejszą uroczystość rocznicową naszej świątyni! 
 1. Jutro, w poniedziałek, 11.05, od godz. 8.00 zapraszamy chętnych do pomocy przy sprzątaniu i plewieniu wokół kościoła.
 1. Najważniejsze wytyczne w związku z Dekretem Biskupa Opolskiego:
 • w obrzędach religijnych może uczestniczyć 1 osoba na 15 metrów kwadratowych powierzchni świątyni. W naszym kościele, który liczy 512 m, mogą przebywać 34 osoby jednocześnie;
 • wierni mają obowiązek zakrywania ust i nosa w obiektach kultu religijnego maseczką, także w czasie trwania obrzędów liturgicznych. Z tego obowiązku wyłączeni są jedynie duchowni w trakcie sprawowania kultu religijnego;
 • zapraszam na codzienną Adorację Najświętszego Sakramentu w naszym kościele:w poniedziałek, środę i piątek od godz. 17.00 do 18.00; we wtorek, czwartek i sobotę od godz. 7.00 do 8.00 oraz w niedzielę po sumie – od godz. 11.00 do 12.00;
 • Ksiądz Biskup przedłuża dyspensę ogólną od obowiązku uczestnictwa we Mszy św. w niedziele i dni świąteczne do 24.05.2020 r.;
 • przywraca się możliwość zwyczajowej formy pogrzebu (z trzema stacjami i obecnością trumny bądź urny), z zastrzeżeniem, że tam, gdzie cmentarz znajduje się w pobliżu kościoła, można przeprowadzić kondukt z zachowaniem zasady dystansowania się;
 • Sakrament Pokuty można już sprawować w zamkniętych konfesjonałach, z zastrzeżeniem, że penitent ma mieć zasłonięte usta i nos;
 • znosi się ograniczenia w dopuszczaniu do służby przy ołtarzu dla dzieci powyżej 13. roku życia; zapraszam więc ministrantów od 13 lat do służby przy ołtarzu!
 1. W środę, 13.05, przypada Dzień Fatimski. Msza św. w tym dniu będzie o godz. 18.00 (będzie to Msza św. zbiorowa za żyjących i za zmarłych – intencje składamy w zakrystii), a po niej nabożeństwo fatimskie – majowe. Zapraszam do wspólnej modlitwy.
 1. W przyszłą niedzielę, 17.05, przypada VI Niedziela Wielkanocna:
 • kolekta przeznaczona będzie na rzecz parafii;
 • o godz. 14.30 zapraszam na nabożeństwo majowe.                                                                                                                         
 1. W minionym tygodniu odprowadziliśmy na wieczny spoczynek śp. Martę LASAK, która przeżyła 84 lata i mieszkała przy ul. Sobieskiego. Polecajmy ją miłosierdziu Bożemu: wieczny odpoczynek racz jej dać, Panie…