1. Dziś przeżywamy uroczystość Zesłania Ducha Świętego:
 • Msze św. o godz. 7.30 oraz o godz. 10.00 będziemy transmitować na Facebooku;
 • składam serdeczne Bóg zapłać za złożone ofiary na rzecz naszej parafii;
 • adoracja Najświętszego Sakramentu w dniu dzisiejszym od godz. 14.00 do 15.00. W tym czasie zapraszam również na ostatnie nabożeństwo majowe o godz. 14.30;
 • Bóg zapłać rodzinom, które złożyły ofiarę na kwiaty do ołtarzy w tym tygodniu. 
 1. Rozpoczynamy czerwiec – miesiąc poświęcony szczególnej czci Najświętszego Serca Pana Jezusa. Codziennie od poniedziałku do soboty po Mszach św. przed wystawionym Najświętszym Sakramentem odmawiać będziemy litanię do NSPJ, polecając miłosierdziu Bożemu nasze rodziny, całą naszą parafię oraz prosząc o ustanie pandemii. W niedziele modlitwy do NSPJ w czasie popołudniowego nabożeństwa o godz. 14.30.
 1. Najważniejsze wytyczne w związku z nowym Dekretem Biskupa Opolskiego:
 • zniesione zostają ograniczenia liczby uczestników kultu religijnego;
 • dyspensa ogólna Biskupa Opolskiego od obowiązku uczestnictwa we Mszy św. w niedziele i dni świąteczne zostaje odwołana (nie dotyczy osób w podeszłym wieku, z objawami infekcji oraz tych, którzy odczuwają obawę przed zakażeniem);
 • wierni są zobowiązani do zakrywania ust i nosa w obiektach kultu religijnego maseczką w czasie trwania obrzędów liturgicznych (czyli podczas Mszy i nabożeństw). Również podczas spowiedzi św. penitent ma mieć zasłonięte usta i nos;
 • odwołane zostaje zawieszenie posługi nadzwyczajnych szafarzy Komunii świętej w zakresie pomocy przy jej rozdzielaniu, bez odwiedzin chorych w domach;
 • zezwala się na organizowanie procesji w grupach do 150 osób, w tym również procesji w uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa (w czwartek, 11.06).
 1. W tym tygodniu przypada I czwartek miesiąca – Msza św. o godz. 6.30, a po niej – nabożeństwo do Najświętszego Serca Pana Jezusa o nowe powołania kapłańskie, zakonne i misyjne. W I piątek miesiąca od godz. 17.00 Adoracja Najświętszego Sakramentu, którą zakończymy litanią do Najświętszego Serca Pana Jezusa. O godz. 18.00 Msza św., m.in. zbiorowa (intencje składamy w zakrystii). W I sobotę miesiąca rano o godz. 6.30 Msza św. o nawrócenie grzeszników i nabożeństwo I-sobotnie wraz z litanią do NSPJ.
 1. W przyszłą niedzielę, 7.06, przypada uroczystość Trójcy Przenajświętszej:
 • kolekta przeznaczona będzie na rzecz naszej parafii;
 • odbędzie się kolejna zbiórka na Parafialny Fundusz Remontowy;
 • o godz. 14.30 nabożeństwo niedzielne do Trójcy Przenajświętszej.
 1. W minionym tygodniu odprowadziliśmy na wieczny spoczynek śp. Zofię FIGURA, która przeżyła 54 lata, mieszkała w Raciborzu przy ul. Wileńskiej. Polecajmy ją miłosierdziu Bożemu: wieczny odpoczynek racz jej dać, Panie…