1. Dziś przeżywamy XII Niedzielę Zwykłą:
 • Bóg zapłać za złożone ofiary na rzecz budowy chodnika na naszym cmentarzu;
 • po Mszach św. zbiórka do puszek na Wydział Teologiczny w Opolu;
 • o godz. 14.30 zapraszam na nabożeństwo do Najświętszego Serca Pana Jezusa. 
 1. Dziękujemy rodzicom absolwentów 8. klasy szkoły podstawowej oraz mieszkańcom osiedla za przekazaną ofiarę na kwiaty do dekoracji ołtarzy w naszej świątyni – Bóg zapłać!
 1. W przyszłą niedzielę, 28.06, przeżywać będziemy XIII Niedzielę Zwykłą:
 • kolekta przeznaczona będzie na rzecz naszej parafii;
 • przypada 48. rocznica ustanowienia diecezji opolskiej;
 • o godz. 14.30 nabożeństwo niedzielne do NSPJ (ostatnie przed wakacjami).
 1. Związek małżeński mają zamiar zawrzeć:

* Joanna JURECKA – Racibórz i Daniel KOCHUTEK – Nowe Gołuszowice (zap. III);

* Paweł WAŁACH – Racibórz i Barbara SKORA – Racibórz (zap. III).

 1. W minionym tygodniu odprowadziliśmy na wieczny spoczynek:

śp. Marię KLIMA, lat 71, zam. przy ul. Bojanowskiej 29;

śp. Franciszkę SKLAREK, lat 89, zam. przy ul. Kopca 3.

Zmarł również śp. Jan SZMELICH, który przeżył 84 lata, mieszkał przy ul. Floriana 18. Jego pogrzeb w poniedziałek, 22.06, o godz. 10.00. Różaniec za śp. Jana w niedzielę o godz. 9.20, w poniedziałek o godz. 9.20 w kaplicy pogrzebowej. Polecajmy tych Zmarłych miłosierdziu Bożemu: wieczny odpoczynek racz im dać, Panie… 

 1. Fragment Komunikatu Biskupa Opolskiego w sprawie Pieszej Pielgrzymki na Jasną Górę (całość dostępna w gablotkach):

Drodzy Diecezjanie! Zrealizowanie Pielgrzymki w tradycyjnym wymiarze stało się niemożliwe, dlatego pragnę Was gorąco zaprosić do przeżycia diecezjalnych rekolekcji w drodze (w dniach od 16 do 22 sierpnia br.) na kilka sposobów. Po uwzględnieniu sugestii i ograniczeń Głównego Inspektora Sanitarnego, na szlak pielgrzymi tradycyjną trasą wszystkich strumieni wyruszą tylko niewielkie, ok. 20-osobowe grupy pielgrzymów, pokonując całą trasę metodą sztafety. Każda grupa, po wcześniejszym zgłoszeniu u swojego przewodnika, przejdzie dystans ok. 15 km, realizując aktualny na dany dzień program pielgrzymkowy, po czym – nie korzystając ze wspólnego wyżywienia ani noclegów – wróci wcześniej zorganizowanym transportem do domu, a jej miejsce zajmie kolejna grupa. Na taką formę pielgrzymowania zapraszamy jedynie osoby dorosłe między 18 a 65 rokiem życia, które bezwzględnie dostosują się do wymogów sanitarno-prawnych oraz podpiszą oświadczenie o nienagannym stanie swojego zdrowia. Tych pielgrzymów, w pozostałe dni trwania Pielgrzymki, oraz wszystkich Diecezjan zapraszam do pielgrzymowania duchowego i udziału w pielgrzymkowym programie modlitw i rozważań, które będą dostępne na stronie internetowej Pielgrzymki, na Facebooku oraz w aplikacji Bonafide. Zmianie ulegnie też harmonogram Mszy św. na trasie pielgrzymki. Będą one celebrowane przez księży biskupów codziennie w różnych sanktuariach i kościołach diecezji: w Nysie, w Kamieniu Śląskim, na Górze Św. Anny, w Prudniku-Lesie, w Raciborzu, w Oleśnie oraz na Jasnej Górze, w sobotę 22 sierpnia, na zakończenie Pielgrzymki. Serdecznie Was zapraszam do udziału w tym wydarzeniu.