1. Dziś przeżywamy XIV Niedzielę Zwykłą:
 • Bóg zapłać za złożone ofiary na rzecz kurii i seminarium duchownego w Opolu;
 • Bóg zapłać za ofiary złożone na Parafialny Fundusz Remontowy;
 • dziś przypada odpust w parafii Matki Bożej w Raciborzu – suma odpustowa przy ołtarzu polowym o godz. 11.00;
 • przez cały okres wakacji nie będzie popołudniowego nabożeństwa. 
 1. Dziękujemy nowożeńcom: Ewelinie i Grzegorzowi Zdrzałek oraz Joannie i Danielowi Kochutek za złożoną ofiarę na kwiaty do dekoracji ołtarzy w naszej świątyni – Bóg zapłać!
 1. W poniedziałek, 6.07, od godz. 7.00 odbędzie się sprzątanie i plewienie terenu wokół naszego kościoła. Zapraszamy wszystkich chętnych do pomocy.
 1. Drodzy Parafianie! Trwający czas epidemii zmusza nas nadal do respektowania pewnych ograniczeń i reżimów, zawartych m.in. w dekrecie Biskupa Opolskiego z dnia 28 maja br. Przypominam o obowiązku zasłaniania ust i nosa wiernym uczestniczącym w liturgii w kościele, przystępującym do spowiedzi i przychodzącym do kancelarii parafialnej oraz o zasadzie dystansowania się wiernych przebywających na zewnątrz. Potraktujmy to nie tylko jako obowiązek, ale także jako wyraz miłości i szacunku dla bliźniego. Szanujmy nawzajem swoje obawy i ostrożność, nawet jeśli w innych przestrzeniach bywają ona lekceważone. Zachowajmy też odpowiedni porządek przy przystępowaniu do Komunii św. Przypominam, że przyjmujący Komunię św. na rękę powinni spożyć ją przed odejściem od ołtarza. Przypominam również, że dzieci nie mogą w naszej diecezji przyjmować Komunii św. na rękę. Zachęcam wszystkich do trwania nadal na modlitwie o ustanie epidemii, za jej ofiary, za chorych oraz tych, którzy niosą im pomoc.       
 1. W przyszłą niedzielę, 12.07, przeżywać będziemy XV Niedzielę Zwykłą:
 • kolekta przeznaczona będzie na rzecz naszej parafii;
 • przez cały okres wakacji nie będzie popołudniowego nabożeństwa.
 1. Biuro Radia Maryja przy parafii Najświętszego Serca Pana Jezusa w Raciborzu organizuje wyjazd na spotkanie Rodziny Radia Maryja na Jasnej Górze w sobotę, 11.07. Dokładnych informacji udziela i zapisy przyjmuje pani Katarzyna Wysokińska pod numerem telefonu: 666 046 765. 
 1. Piesza Pielgrzymka na Jasną Górę odbędzie się w dniach 16-21.08. Informacje na temat formy tegorocznego pielgrzymowania są zamieszczone w gablotce parafialnej na plakatach informacyjnych. Proszę się z nimi zapoznać.