1. Dziś przeżywamy XXII Niedzielę Zwykłą:
 • Bóg zapłać za kolektę na rzecz funkcjonowania naszej parafii;
 • dziękujemy nowożeńcom: Karolinie i Kevinowi Krzyżok, za złożoną ofiarę na kwiaty do dekoracji ołtarzy w naszej świątyni – Bóg zapłać! 
 1. W tym tygodniu wolne intencje Mszy św.: we wtorek o godz. 6.30.
 1. Drodzy Parafianie! Trwający czas epidemii i wciąż wysoka liczba zachorowań na Covid-19 zmusza nas nadal do respektowania pewnych ograniczeń i reżimów, zawartych m.in. w nowym dekrecie Biskupa Opolskiego z 25 sierpnia br. Przypominam o obowiązku zasłaniania ust i nosa wiernym uczestniczącym w liturgii w kościele, przystępującym do spowiedzi i przychodzącym do kancelarii parafialnej oraz o zasadzie dystansowania się wiernych przebywających na zewnątrz. Potraktujmy to nie tylko jako obowiązek, ale także jako wyraz miłości i szacunku dla bliźniego. Szanujmy nawzajem swoje obawy i ostrożność, nawet jeśli w innych przestrzeniach bywają ona lekceważone. Zachowajmy też odpowiedni porządek przy przystępowaniu do Komunii św. Przypominam, że przyjmujący Komunię św. na rękę powinni spożyć ją przed odejściem od ołtarza. Trwajmy też nadal na modlitwie o ustanie epidemii, za jej ofiary, za chorych oraz tych, którzy niosą im pomoc. 
 1. W I czwartek miesiąca, 3.09., Msza św. o godz. 6.30, a po niej – nabożeństwo w intencji powołanych i o nowe powołania. W I piątek miesiąca od godz. 17.00 Adoracja Najświętszego Sakramentu, którą zakończymy śpiewem litanii do Najświętszego Serca Pana Jezusa; o godz. 18.00 Msza św., m.in. Msza zbiorowa (intencje składamy w zakrystii). Po Mszy św. poświęcenie tornistrów dzieci, które rozpoczynają I klasę. W I sobotę miesiąca poranna Msza św. o godz. 6.30 m.in. o nawrócenie grzeszników, po niej nabożeństwo I-sobotnie do Niepokalanego Serca NMP. 
 1. W przyszłą niedzielę, 6.09., przypada XXIII Niedziela Zwykła:
 • będziemy przeżywać dożynki – Msza dziękczynna o godz. 10.00;
 • kolekta będzie przeznaczona na rzecz naszej parafii;
 • odbędzie się również zbiórka na Parafialny Fundusz Remontowy.
 1. Planowane na wrzesień Pielgrzymki Jubilatów Małżeńskich zostały odwołane. Uroczysta Msza św. w intencji wszystkich Jubilatów zostanie odprawiona przez Biskupa Opolskiego w Uroczystość Świętej Rodziny  – 27.12. br. w katedrze opolskiej. 
 1. Związek małżeński mają zamiar zawrzeć: Justyna KUCZERA – Racibórz oraz Tobiasz MALCHARCZYK – Pawłów (zapowiedź II).