1. Dziś przypada XXIII Niedziela Zwykła:
 • w naszej parafii przeżywamy dożynki – podziękowanie Bogu za tegoroczne zbiory; Bóg zapłać za kolektę dożynkową na rzecz naszej parafii;
 • dziękujemy ofiarodawcom za złożoną ofiarę na kwiaty do dekoracji ołtarzy oraz tym, którzy przygotowali dożynkowy wystrój świątyni i jej otoczenia. Składamy również podziękowanie wszystkim, którzy wzięli udział w przygotowaniu korony żniwnej u państwa Stuchły – Bóg zapłać za Wasze zaangażowanie! 
 1. Drodzy Parafianie! Trwający czas epidemii i wciąż wysoka liczba zachorowań na Covid-19 zmusza nas nadal do respektowania pewnych ograniczeń i reżimów, zawartych m.in. w nowym dekrecie Biskupa Opolskiego z 25 sierpnia br. Przypominam o obowiązku zasłaniania ust i nosa wiernym uczestniczącym w liturgii w kościele, przystępującym do spowiedzi i przychodzącym do kancelarii parafialnej oraz o zasadzie dystansowania się wiernych przebywających na zewnątrz. Potraktujmy to nie tylko jako obowiązek, ale także jako wyraz miłości i szacunku dla bliźniego. Szanujmy nawzajem swoje obawy i ostrożność, nawet jeśli w innych przestrzeniach bywają ona lekceważone. Zachowajmy też odpowiedni porządek przy przystępowaniu do Komunii św. Przypominam, że przyjmujący Komunię św. na rękę powinni spożyć ją przed odejściem od ołtarza. Trwajmy też nadal na modlitwie o ustanie epidemii, za jej ofiary, za chorych oraz tych, którzy niosą im pomoc. 
 1. Odwiedziny chorych odbędą się przed odpustem – w czwartek, 10.09 – proszę wszystkich zainteresowanych o kontakt telefoniczny (tel. 32 415 53 30). 
 1. W piątek o godz. 18.00 Msza św. szkolna i młodzieżowa, a po niej – spotkanie w kościele dla młodzieży przygotowującej się do sakramentu bierzmowania. Przypominam, że uroczystość bierzmowania młodzieży z naszej parafii będzie miała miejsce w parafii św. Paschalisa na Płoni w poniedziałek, 21.09, o godz. 18.00. 
 1. W przyszłą niedzielę, 13.09, przypada XXIV Niedziela Zwykła:
 • będziemy przeżywać ODPUST parafialny ku czci Świętego Krzyża – suma odpustowa m.in. w intencji Parafian i Gości o godz. 10.00;
 • kolekta odpustowa będzie przeznaczona na rzecz naszej parafii;
 • gościć będziemy w naszej wspólnocie parafialnej i kazania odpustowe wygłosi dziekan WTUO, ks. dr hab. Mateusz Rafał Potoczny, prof. Uniwersytetu Opolskiego;
 • przeżywać będziemy kolejny Dzień Fatimski – wieczorem o godz. 19.00 zapraszam na nabożeństwo fatimskie z procesją ze świecami wokół kościoła. Chętnych do odmawiania różańca w różnych językach, proszę o zgłoszenie się w zakrystii.
 1. Związek małżeński mają zamiar zawrzeć Justyna KUCZERA – Racibórz oraz Tobiasz MALCHARCZYK – Pawłów (zap. III).
 1. Planowane na wrzesień Pielgrzymki Jubilatów Małżeńskich zostały odwołane. Uroczysta Msza św. w intencji wszystkich Jubilatów zostanie odprawiona przez Biskupa Opolskiego w Uroczystość Świętej Rodziny  – 27.12. br. w katedrze opolskiej. 

9. W minionym tygodniu odprowadziliśmy na wieczny spoczynek śp. Pawła JENDRZEJCZYK, który przeżył 68 lat, mieszkał przy ul. Wawrzyńca. Polecajmy go miłosierdziu Bożemu: wieczny odpoczynek racz mu dać, Panie…