1. Dziś przypada XXIV Niedziela Zwykła:
 • przeżywamy ODPUST parafialny ku czci Świętego Krzyża – suma odpustowa m.in. w intencji Parafian i Gości o godz. 10.00;
 • Bóg zapłać za kolektę odpustową przeznaczoną na rzecz naszej parafii;
 • gościmy w naszej wspólnocie dziekana Wydziału Teologicznego Uniwersytetu Opolskiego – ks. dra hab. Mateusza Rafała Potocznego, prof. Uniwersytetu Opolskiego. Dziękuję za przyjęcie zaproszenia i wygłoszone kazania odpustowe;
 • przeżywamy dziś kolejny Dzień Fatimski – wieczorem o godz. 19.00 zapraszam na nabożeństwo fatimskie z procesją ze świecami wokół kościoła. Nabożeństwa popołudniowego (nieszporów odpustowych) o godz. 14.30 nie będzie;
 • dziękujemy Srebrnym Jubilatom: Helenie i Bernardowi Psota, za złożoną ofiarę na kwiaty do dekoracji ołtarzy. Dziękujemy Ani Rejner i innym ofiarodawcom na kwiaty do figury Matki Bożej Fatimskiej – Bóg zapłać za Waszą życzliwość! 
 1. Wolne intencje Mszy św.: w sobotę rano oraz w niedzielę o godz. 7.30 i 11.30 .
 1. We wtorek, 15.09, od godz. 8.00 odbędzie się sprzątanie i plewienie terenu wokół kościoła. Wszystkich chętnych do pomocy serdecznie zapraszamy. 
 1. Próby dzieci przed I Komunią Świętą będą w kościele: we wtorek o godz. 16.00 oraz w środę o godz. 16.00. W sobotę, 19.09, zapraszamy rodziców do pomocy przy dekorowaniu i sprzątaniu kościoła przed niedzielną uroczystością.
 1. W piątek o godz. 18.00 zapraszam na Mszę św. szkolną i młodzieżową. 
 1. W przyszłą niedzielę, 20.09, przypada XXV Niedziela Zwykła:
 • dzieci z klasy IV będą przeżywać uroczystość I Komunii Świętej na Mszy św.
  o godz. 10.00 – proszę, by na tę Mszę św. przyszły tylko rodziny i zaproszeni goście;
 • wszystkich Parafian zapraszam w tym dniu na Msze św. o godz. 7.30 oraz 11.30;
 • kolekta będzie przeznaczona na rzecz naszej parafii;
 • o godz. 14.30 nabożeństwo eucharystyczne i po nim – zdjęcia dzieci I Komunijnych oraz rozdanie pamiątek – obrazków komunijnych. 
 1. W ostatnich dniach przeprowadziliśmy remont dużej salki przy plebanii: została na nowo pomalowana, zakupiliśmy nowe stoły, nowe rolety na okna. Bardzo dziękuję panu Jerzemu Kubikowi i Rudolfowi Matuszkowi za bezinteresowną pracę, poświęcony czas i zaangażowanie dla dobra naszej parafii.

8. Wczoraj również wymienione zostało oświetlenie w naszym kościele. Zostało sfinansowane i przygotowane przez firmę ELEKTROTUM. Bardzo serdecznie dziękujemy panu Piotrowi Tumulka i Alfredowi Tumulka za ogromną życzliwość, pracę i ofiarność na rzecz naszej wspólnoty. Bóg zapłać wszystkim, którzy pracowali przy montażu nowego oświetlenia.