1. Dziś przypada uroczystość Wszystkich Świętych:
 • Bóg zapłać za kolektę na rzecz naszej parafii;
 • Bóg zapłać za ofiary złożone na Parafialny Fundusz Remontowy;
 • Msze św. będą sprawowane o godz. 7.30, 10.00 oraz o godz. 15.30;
 • o godz. 14.30 w kościele nabożeństwo różańcowe za naszych Zmarłych;
 • w związku z decyzją, ogłoszoną przez Premiera RP, w dniach 31 października oraz 1 i 2 listopada 2020 r. cmentarz będzie zamknięty;
 • Bóg zapłać rodzinom, które złożyły ofiarę na kwiaty do dekoracji ołtarzy. 
 1. Na półkach w kościele są wyłożone kartki na listopadowe wypominki/zalecki za zmarłych. Można je zabrać do domu, wypełnić czytelnie i przynieść w tygodniu do zakrystii. Za tych Zmarłych zalecanych modlić się będziemy w czasie nabożeństw różańcowych w poniedziałek, środę i piątek o godz. 17.15. 
 1. W poniedziałek, 2.11, wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych. Msze św. o godz. 8.00 i 18.00 oraz pogrzeb o 12.00. Kolekta w tym dniu na rzecz cmentarza. 
 1. W tym tygodniu przypada I czwartek, I piątek i I sobota miesiąca. 
 1. W przyszłą niedzielę, 8.11, przypada XXXII Niedziela Zwykła:
 • kolekta w tym dniu na rzecz kurii i seminarium duchownego w Opolu;
 • z inicjatywy Stowarzyszenia Pomoc Kościołowi w Potrzebie będziemy obchodzić 12. Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym. W tym roku jest on poświęcony sytuacji Kościoła w Republice Środkowoafrykańskiej. Wyrazem materialnego wsparcia chrześcijan będzie zbiórka po Mszach do puszek przy kościele;
 • po południu nabożeństwo niedzielne o godz. 14.30. 
 1. W minionym tygodniu odprowadziliśmy na wieczny spoczynek:
 • śp. Klarę Komor, która przeżyła 96 lat i mieszkała przy ul. Hulczyńskiej;
 • śp. Kazimierza Bentkowskiego, lat 74, zam. przy ul. Bojanowskiej.
 • Zmarła również śp. Aniela DUDEK, lat 86 z ul. Wschodniej. Jej pogrzeb odbędzie się w poniedziałek, 2.11.2020 r. o godz. 12.00. Polecajmy tych zmarłych miłosierdziu Bożemu: wieczny odpoczynek racz im dać, Panie…
 1. W gablotkach został zamieszczony Dekret Penitencjarii Apostolskiej, na mocy którego w tym roku odpust zupełny za zmarłych można uzyskać pod innymi warunkami niż zwykle. Najważniejsze jego postanowienia to: (1) Odpust zupełny dla tych, którzy nawiedzają cmentarze i modlą się za zmarłych choćby tylko duchowo zwykle ustanowiony tylko w dniach od 1 do 8 listopada, można w tym roku uzyskać przez cały listopad; (2) Odpust zupełny 2 listopada, ustanowiony z okazji Wspomnienia Wszystkich Wiernych Zmarłych, uzyskiwany w trybie zwyczajnym tego dnia lub w niedzielę poprzedzającą bądź następną przez tych, którzy pobożnie nawiedzają kościół lub kaplicę i odmawiają tam „Ojcze nasz” i „Wierzę w Boga”, można w tym roku uzyskać we wszystkie dni listopada; (3) Osoby starsze, chore i ci wszyscy, którzy z poważnych powodów nie mogą opuścić domu, aby zapobiec gromadzeniu się wielu wiernych w miejscach świętych, będą mogli uzyskać odpust zupełny pod warunkiem, że duchowo dołączą do wszystkich pozostałych wiernych, wykluczą wszelkie przywiązanie do jakiegokolwiek grzechu i mają zamiar jak najszybciej spełnić trzy zwyczajowe warunki (spowiedź, Komunia eucharystyczna i modlitwa w intencji Ojca Świętego) oraz odmówią modlitwę za zmarłych bądź wypełnią uczynki miłosierdzia poprzez ofiarowanie Bogu cierpień i niedogodności swego życia.