1. Dziś przypada XXXII Niedziela Zwykła:
 • Bóg zapłać za kolektę na rzecz kurii i seminarium duchownego w Opolu;
 • z inicjatywy Stowarzyszenia Pomoc Kościołowi w Potrzebie obchodzimy w dniu dzisiejszym 12. Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym. Jest on poświęcony sytuacji Kościoła w Republice Środkowoafrykańskiej. Wyrazem materialnego wsparcia chrześcijan będzie zbiórka po Mszach do puszek przy kościele;
 • po południu zapraszam na nabożeństwo niedzielne o godz. 14.30;
 • w związku z nowymi obostrzeniami państwowymi dotyczącymi ilości wiernych w świątyni, w naszym kościele (512 m2) mogą przebywać jednocześnie 34 osoby. Począwszy od dziś w niedziele i święta będziemy transmitować Msze św. za pomocą strony na Facebooku – zachęcam do uczestnictwa w liturgii w ten sposób. Msza św. będzie dostępna tylko w czasie rzeczywistym;
 • Bóg zapłać rodzinom, które złożyły ofiarę na kwiaty do dekoracji ołtarzy. 
 1. Wolna intencja Mszy św.: w czwartek o godz. 6.30. 
 1. 3. W przyszłą niedzielę, 15.11, przypada XXXIII Niedziela Zwykła:
 • kolekta w tym dniu na bieżące koszty funkcjonowania naszej parafii;
 • po południu nabożeństwo niedzielne o godz. 14.30. 
 1. W minionym tygodniu odprowadziliśmy na wieczny spoczynek śp. Anielę DUDEK, która przeżyła 86 lat, mieszkała przy ul. Wschodniej 1. Polecajmy ją i naszych zmarłych miłosierdziu Bożemu: wieczny odpoczynek racz im dać, Panie… 
 1. Stolica Apostolska wydała Dekret Penitencjarii Apostolskiej, na mocy którego w tym roku odpust zupełny za zmarłych można uzyskać pod innymi warunkami niż zwykle. Najważniejsze jego postanowienia to: (1) Odpust zupełny dla tych, którzy nawiedzają cmentarze i modlą się za zmarłych choćby tylko duchowo zwykle ustanowiony tylko w dniach od 1 do 8 listopada, można w tym roku uzyskać przez cały listopad; (2) Odpust zupełny 2 listopada, ustanowiony z okazji Wspomnienia Wszystkich Wiernych Zmarłych, uzyskiwany w trybie zwyczajnym tego dnia lub w niedzielę poprzedzającą bądź następną przez tych, którzy pobożnie nawiedzają kościół lub kaplicę i odmawiają tam „Ojcze nasz” i „Wierzę w Boga”, można w tym roku uzyskać we wszystkie dni listopada; (3) Osoby starsze, chore i ci wszyscy, którzy z poważnych powodów nie mogą opuścić domu, aby zapobiec gromadzeniu się wielu wiernych w miejscach świętych, będą mogli uzyskać odpust zupełny pod warunkiem, że duchowo dołączą do wszystkich pozostałych wiernych, wykluczą wszelkie przywiązanie do jakiegokolwiek grzechu i mają zamiar jak najszybciej spełnić trzy zwyczajowe warunki (spowiedź sakramentalna, Komunia eucharystyczna i modlitwa w intencji Ojca Świętego) oraz odmówią modlitwę za zmarłych bądź wypełnią uczynki miłosierdzia poprzez ofiarowanie Bogu cierpień i niedogodności swego życia.