1. Dziś przypada uroczystość Jezusa Chrystusa, Króla Wszechświata:
 • Bóg zapłać za kolektę na bieżące koszty funkcjonowania naszej parafii;
 • po Mszach św. zbiórka do puszek na remont katedry opolskiej;
 • suma niedzielna o godz. 10.00 będzie sprawowana m.in. w intencji róż różańcowych mężczyzn o Boże błogosławieństwo i opiekę Maryi w tym trudnym czasie;
 • po południu zapraszam na nabożeństwo niedzielne o godz. 14.30;
 • w związku z obostrzeniami państwowymi dotyczącymi liczby wiernych wewnątrz świątyni, w naszym kościele mogą przebywać jednocześnie 34 osoby. W niedzielę możemy uczestniczyć we Mszy św. za pomocą strony na Facebooku. Przypominam, że Msza św. jest dostępna tylko w czasie rzeczywistym;
 • składamy serdeczne podziękowania rodzinom, które złożyły ofiarę na kwiaty do dekoracji ołtarzy w naszym kościele – Bóg zapłać! 
 1. W poniedziałek, 23.11, będą 2 Msze św. w naszym kościele: o godz. 17.00 i 18.00. 
 1. W przyszłą niedzielę, 29.11, przeżywać będziemy I Niedzielę Adwentu:
 • kolekta w tym dniu na rzecz funkcjonowania naszej parafii;
 • po południu nabożeństwo niedzielne o godz. 14.30. 
 1. W minionym tygodniu odprowadziliśmy na wieczny spoczynek śp. Rudolfa RIEGER, który przeżył 83 lata, mieszkał przy ul. Sobieskiego 20. Zmarł również śp. Sebastian ROSTEK, lat 47, zamieszkały przy ul. Hulczyńskiej 85. Jego pogrzeb odbył się w miniony piątek w Raciborzu-Sudole. W dniu dzisiejszym (21.11) odszedł do Pana nasz Parafianin – śp. Karol JENDRZEJCZYK, który przeżył 61 lat, mieszkał przy ul. Sobieskiego 11. Różaniec za śp. Karola będzie odmawiany w naszym kościele w niedzielę (22.11) o godz. 9.20, w poniedziałek (23.11) o godz. 16.20, we wtorek (24.11) o godz. 6.00, w środę (25.11) o godz. 17.20 oraz w czwartek przed pogrzebem w kaplicy pogrzebowej. Pogrzeb będzie w czwartek, 26.11, godzina pogrzebu nie została jeszcze ustalona. Polecajmy tych zmarłych miłosierdziu Bożemu: wieczny odpoczynek racz im dać, Panie… 

5. Stolica Apostolska wydała Dekret Penitencjarii Apostolskiej, na mocy którego w tym roku odpust zupełny za zmarłych można uzyskać pod innymi warunkami niż zwykle: (1) Odpust zupełny dla tych, którzy nawiedzają cmentarze i modlą się za zmarłych choćby tylko duchowo zwykle ustanowiony tylko w dniach od 1 do 8 listopada, można w tym roku uzyskać przez cały listopad; (2) Odpust zupełny 2 listopada, ustanowiony z okazji Wspomnienia Wszystkich Wiernych Zmarłych, uzyskiwany w trybie zwyczajnym tego dnia lub w niedzielę poprzedzającą bądź następną przez tych, którzy pobożnie nawiedzają kościół lub kaplicę i odmawiają tam „Ojcze nasz” i „Wierzę w Boga”, można w tym roku uzyskać we wszystkie dni listopada; (3) Osoby starsze, chore i ci wszyscy, którzy z poważnych powodów nie mogą opuścić domu, aby zapobiec gromadzeniu się wielu wiernych w miejscach świętych, będą mogli uzyskać odpust zupełny pod warunkiem, że duchowo dołączą do wszystkich pozostałych wiernych, wykluczą wszelkie przywiązanie do jakiegokolwiek grzechu i mają zamiar jak najszybciej spełnić trzy zwyczajowe warunki (spowiedź sakramentalna, Komunia eucharystyczna i modlitwa w intencji Ojca Świętego) oraz odmówią modlitwę za zmarłych bądź wypełnią uczynki miłosierdzia poprzez ofiarowanie Bogu cierpień i niedogodności swego życia.