1. Dziś przypada Święto Świętej Rodziny:
 • Bóg zapłać za kolektę na rzecz bieżących kosztów utrzymania naszej parafii;
 • po Mszach św. młodzież z 2LO w Raciborzu (w ramach projektu „Świąteczne serca dla Furaha”) zbierać będzie datki na rzecz Fundacji Help Furaha, która pomaga dzieciom z autyzmem i porażeniem mózgowym w Kenii;
 • po południu nabożeństwo ku czci Świętej Rodziny o godz. 14.30. 
 1. W poniedziałek, 28.12, Święto św. Młodzianków. Msza św. w naszym kościele o godz. 17.00 z błogosławieństwem dzieci. 
 1. W czwartek, 31.12.2020, na zakończenie Starego Roku Msza św. o godz. 17.00 m.in. w intencji Parafian zmarłych w 2020 r. Po Mszy św. nabożeństwo dziękczynno-błagalne, w którym polecać będziemy Dobremu Bogu naszą Parafialną Wspólnotę.
 1. W piątek, 1.01.2021 r., uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi:
 • Msze św. w naszym kościele o godz. 10.00, o godz. 12.00 oraz o godz. 14.00;
 • kolekta w Nowy Rok przeznaczona będzie na rzecz naszej parafii. 
 1. W tym tygodniu przypada I sobota miesiącao godz. 6.30 Msza św. o nawrócenie grzeszników i po niej nabożeństwo do Niepokalanego Serca NMP. 
 1. W przyszłą niedzielę, 3.01, przeżywamy II Niedzielę po Bożym Narodzeniu:
 • kolekta przeznaczona będzie na rzecz kurii i seminarium duchownego w Opolu;
 • odbędzie się zbiórka na Parafialny Fundusz Remontowy;
 • po południu o godz. 14.30 nabożeństwo niedzielne.
 1. W związku z trwającymi obostrzeniami dotyczącymi pandemii, Biskup Opolski wydał dekret dotyczący odwiedzin duszpasterskich, czyli kolęd Czytamy w nim m.in. że kolęda w zwyczajowej formie została odwołana. Zaleca się sprawowanie Mszy św. za rodziny z poszczególnych ulic. Msze św. w intencji mieszkańców naszej parafii będą odprawiane wieczorem o godz. 18.00 w następującym porządku:

* Sobota, 2.01.2021: W intencji rodzin z ul. Bogumińskiej i Tunelowej;

* Poniedziałek, 4.01.2021: W intencji rodzin z ul. Bojanowskiej i Floriana;

* Piątek, 8.01.2021: W intencji rodzin z ul. H. Pobożnego;

* Sobota, 9.01.2021: W intencji rodzin z ul. Moniuszki, Krótkiej i Szymanowskiego;

* Poniedziałek, 11.01.2021: W intencji rodzin z ul. Urbana, Pawła i Barbary;

* Środa, 13.01.2021: W intencji rodzin z ul. Krętej i Studziennej;

* Piątek, 15.01.2021: W intencji rodzin z ul. Hulczyńskiej;

* Sobota, 16.01.2021: W intencji rodzin z ul. Myśliwskiej i Kopca;

* Poniedziałek, 18.01.2021: W intencji rodzin z ul. Sobieskiego i Wawrzyńca;

* Środa, 20.01.2021: W intencji rodzin z ul. Wschodniej i Pl. ks. Melzera.

Podczas tych kolędowych Mszy św. będziemy modlić się w intencjach wszystkich Parafian – prosząc Boga o Jego łaski dla żyjących i radość nieba dla Zmarłych. Zapraszamy przedstawicieli z każdej rodziny na Mszę św. kolędową (poświęcimy wodę, którą zabierzecie do Waszych domów, by je pobłogosławić na Nowy 2021 Rok, przekażemy naklejki kolędowe oraz obrazki – pamiątki dla każdej Rodziny).

Kochani Parafianie! Czas kolędy jest to również możliwość dzielenia się z innymi naszą dobrocią – ofiary złożone podczas kolędy w ostatnich 2 latach posłużyły nam do wymiany poszycia dachowego na budynku plebanii. Mimo trwającej pandemii, nadal myślimy o wymianie instalacji elektrycznej i malowaniu naszej świątyni. W związku z tym, podczas Mszy św. kolędowych, będzie można złożyć ofiarę na te cele.

Życzymy Wam wszystkim obfitych łask Bożej Dzieciny na każdy nowy dzień.