1. Dziś przypada III Niedziela Zwykła:
 • Bóg zapłać za kolektę na rzecz naszej parafii;
 • Msze św. będą sprawowane o godz. 7.30, 10.00 oraz dodatkowo o godz. 12.00;
 • od godz. 11.00 do 12.00 adoracja Najświętszego Sakramentu (indywidualna – w ciszy);
 • przeżywamy Dzień Solidarności z Chorwacją w związku z trzęsieniem ziemi, jakie nawiedziło ten kraj na przełomie 2020 i 2021 roku. W odpowiedzi na prośbę Caritas Chorwacji, popartą apelem Biskupa Opolskiego, chcemy dziś naszą modlitwą oraz zbiórką do puszek przed kościołem, wesprzeć poszkodowanych podczas tego kataklizmu. Bóg zapłać za Wasze otwarte serca i ofiarę złożoną na ten cel;
 • dziękujemy rodzinom, które złożyły ofiarę na kwiaty do dekoracji ołtarzy. Bóg zapłać za Waszą ofiarność i życzliwość. 
 1. W minionym tygodniu zakończyliśmy Msze św. kolędowe w intencji Rodzin naszej parafii. Dziękujemy wszystkim tym Parafianom, którzy przychodzili do kościoła i modlili się o potrzebne łaski dla żyjących i radość nieba dla Zmarłych. Wielu Parafian z różnych względów nie było na Mszach św. kolędowych – jeśli ktoś z Was chciałby jeszcze wodę święconą czy pamiątki kolędowe z naklejką na drzwi swojego domu, może je zabrać z bocznego ołtarza (są wystawione na ołtarzu św. Anny). Dziękujemy tym wszystkim, którzy złożyli ofiary na rzecz naszej parafii – na remonty związane z wymianą instalacji elektrycznej oraz malowaniem naszego kościoła – Bóg zapłać! Uzbieraliśmy na ten cel kwotę 19.840 zł.           
 1. Zapraszamy do uczestnictwa w nowej inicjatywie. Rozpoczynamy Karmelitańską Szkołę Modlitwy „SMAK KARMELU”. Pierwsze spotkanie odbędzie się we wtorek, 26.01, o godz. 17.30 w kościele NSPJ w Raciborzu. W programie spotkań: Msza Święta, Konferencja o modlitwie oraz wspólna modlitwa karmelitańska. Podczas spotkań będziemy wspólnie uczyć się i doświadczać tego, czym jest i jak można praktykować modlitwę karmelitańską. Więcej szczegółów na plakatach. 
 1. Ze względu na trwającą pandemię i związane z nią obostrzenia – w sobotę, 30.01, będziemy sprawować 2 Msze św. niedzielne: o godz. 16.30 oraz o godz. 18.00, a w niedzielę będzie dodatkowa Msza św. o godz. 12.00. Przypominamy, że w naszym kościele mogą przebywać jednocześnie 34 osoby. 
 1. W sobotę, 30.01, od godz. 20.00 zapraszamy do kościoła Najświętszego Serca Pana Jezusa w Raciborzu na Czuwanie dla młodzieży. 
 1. W przyszłą niedzielę, 31.01, przypada IV Niedziela Zwykła:
 • kolekta przeznaczona będzie na rzecz naszej parafii;
 • z inicjatywy Fundacji Polskiej Raoula Follerreau – obchodzony będzie w Kościele 68. Światowy Dzień Trędowatych. Będzie on okazją do modlitwy i materialnego wsparcia dzieła tych, którzy zapewniają ludziom trędowatym schronienie i ratunek w ośrodkach prowadzonych dla nich w krajach misyjnych;
 • Msze św. będą sprawowane o godz. 7.30, 10.00 oraz dodatkowo o godz. 12.00;
 • zapraszamy od godz. 11.00 do 12.00 na adorację Najświętszego Sakramentu.
 1. W minionym tygodniu odprowadziliśmy na wieczny spoczynek śp. Józefa Pawła KUBACKIEGO, który przeżył 52 lata, mieszkał przy ul. Bogumińskiej 35. Polecajmy go miłosierdziu Bożemu: wieczny odpoczynek racz mu dać, Panie…