1. Dziś przypada I Niedziela Wielkiego Postu:
 • Bóg zapłać za kolektę na rzecz naszej parafii;
 • Msze św. będą sprawowane o godz. 7.30, 10.00 oraz dodatkowo o godz. 12.00;
 • w ramach nabożeństwa niedzielnego zapraszamy od godz. 11.00 do 12.00 na adorację Najświętszego Sakramentu (indywidualna – w ciszy). Podczas adoracji odśpiewamy Gorzkie Żale o godz. 11.20. 
 1. W poniedziałek, 22.02, święto katedry św. Piotra, Apostoła. Msza św. o 18.00. 
 1. W piątek, 26.02, zapraszamy do wspólnej modlitwy w czasie nabożeństwa Drogi Krzyżowej z wypominkami (zaleckami) za Zmarłych o godz. 17.15, a po nim – o godz. 18.00 Msza św. szkolna i młodzieżowa. Przypominam, że jedną z form przygotowania do przyjęcia I Komunii św. i bierzmowania, jest uczestnictwo w życiu sakramentalnym w parafii, m.in. udział we Mszy św. niedzielnej i szkolnej. 
 1. W przyszłą niedzielę, 28.02, przypada II Niedziela Wielkiego Postu:
 • kolekta przeznaczona będzie na rzecz naszej parafii;
 • przypada Dzień Modlitwy, Postu i Solidarności z Misjonarzami, tzw. Niedziela Ad gentes. W tym roku przeżywać go będziemy pod hasłem: „Żyjmy Eucharystią”. Po Mszach św. przy kościele odbędzie się zbiórka do puszek na ten cel;
 • gościć będziemy Ojca Justo Lo Feudo, który przybył do Raciborza z Argentyny, by założyć kaplicę wieczystej adoracji przy parafii NSPJ – wygłosi nam Słowo Boże (o. Justo będzie już obecny podczas Mszy św. w sobotę, 27.02);
 • Msze św. będą sprawowane o godz. 7.30, 10.00 oraz dodatkowo o godz. 12.00;
 • w ramach nabożeństwa niedzielnego zapraszamy od godz. 11.00 do 12.00 na adorację Najświętszego Sakramentu (indywidualna – w ciszy). Podczas adoracji odśpiewamy Gorzkie Żale o godz. 11.20;
 • o godz. 11.00 (po sumie) w salce przy kościele odbędzie się spotkanie w sprawie przygotowania Bożego Grobu. Zapraszamy wszystkich chętnych. 
 1.  Wydział Teologiczny Uniwersytetu Opolskiego wraz z Radiem Doxa zapraszają do włączenia się w wielkopostną inicjatywę „Akademia Wiary”, której tematem przewodnim będzie Credo. Przez cały Wielki Post, w każdy piątek, w mediach społecznościowych Wydziału Teologicznego zamieszczany będzie kolejny wykład dotyczący poszczególnych artykułów Wyznania Wiary. Prelegentami będą kolejno: ks. prof. Stanisław Rabiej, ks. prof. Zygfryd Glaeser, ks. prof. Piotr Jaskóła, ks. prof. Rajmund Porada, ks. prof. Dariusz Klejnowski-Różycki, bp prof. Andrzej Czaja i ks. prof. Krystian Kałuża. Tego samego dnia (w każdy kolejny piątek), o godz. 15.00 kolejni prelegenci będą gośćmi audycji «Szczerze o Kościele»
  w Radio Doxa. Zachęcamy do tej formy pogłębiania wiary.

6. Wolna intencja Mszy św. w sobotę, 27.02, o godz. 6.30.