1. Przeżywamy dziś Niedzielę Zmartwychwstania Pańskiego:
 • Bóg zapłać za złożone ofiary na bieżące potrzeby naszej parafii i Fundusz Remontowy;
 • składam serdeczne podziękowanie wszystkim, którzy włączyli się w przygotowanie świąt wielkanocnych w kościele: dziękuję paniom sprzątającym kościół, układającym kwiaty, młodzieży i dorosłym za przygotowanie pięknych dekoracji Ciemnicy i Bożego Grobu. Dziękuję panu kościelnemu, ministrantom, lektorom, organistom, scholi męskiej oraz nadzwyczajnym szafarzom Komunii św. za trud przygotowania liturgii i obrzędów świątecznych. Dziękuję ks. Oficjałowi i ks. Prałatowi za wspólne celebrowanie tajemnic Męki, Śmierci i Zmartwychwstania Pana Jezusa, za posługę w konfesjonale, głoszone Słowo Boże. Dziękuję Wam, kochani Parafianie, za uczestnictwo w Triduum Paschalnym i za wspólną modlitwę. Pragnę również podziękować rodzinom, które ufundowały nowe chodniki do naszego kościoła oraz nowe 3 ornaty świąteczne – Bóg zapłać za Wasze życzliwe serca. Nowe lichtarze – świeczniki, krzyż ołtarzowy i świece zostały zakupione z ofiar parafialnych;
 • ze względu na obostrzenia związane z liczebnością wiernych w kościołach – w naszym kościele może przebywać 25osób jednocześnie (1 osoba na 20 metrów kwadratowych). Msze św. dziś będą sprawowane o godz. 7.30, 10.00, 12.00 i 15.00, o godz. 14.30 zapraszam na uroczyste Nieszpory wielkanocne.
 1. W poniedziałek, 5.04., II dzień świąt wielkanocnych:
 • Msze św. o godz. 7.30, 10.00 (m.in. w intencji mężczyzn i młodzieńców) oraz 12.00;
 • kolekta w tym dniu na rzecz Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego. 
 1. Przeżywamy Rok Świętego Józefa – w środę, 7.04, Msza św. o 18.00 będzie sprawowana m.in. za Rodziny naszej parafii. Po Mszy św. nabożeństwo ku czci Św. Józefa. 
 1. W piątek, 9.04, ze względu na Oktawę Wielkanocy, nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych. W tym dniu będą 2 Msze św.: o godz. 17.00 i 18.00. 
 1. Za tydzień, 11.04, przypada II Niedziela Wielkanocna (Miłosierdzia Bożego):
 • kolekta przeznaczona będzie na Caritas diecezji opolskiej;
 • Msze św. o godz. 7.30, 10.00 oraz 12.00. Podczas Mszy będzie można przynieść skarbonki Caritas z jałmużną wielkopostną, jako dar dla biednych i złożyć przy ołtarzu;
 • w tym dniu zapraszamy od godz. 11.00 do 12.00 na adorację Najświętszego Sakramentu (indywidualna – w ciszy). Na zakończenie adoracji odmówimy Koronkę do Miłosierdzia Bożego o godz. 11.45.