1. Przeżywamy dziś X Niedzielę Zwykłą:
 • Bóg zapłać za kolektę na rzecz kurii i seminarium duchownego w Opolu;
 • Bóg zapłać za ofiary złożone na Parafialny Fundusz Remontowy;
 • zapraszam dziś na Adorację Najświętszego Sakramentu od godz. 11.00 do 12.00;
 • składam serdeczne podziękowania nowożeńcom: Danucie i Piotrowi Kosierkiewicz za ofiarę na kwiaty do dekoracji ołtarzy w naszym kościele. Dziękuję wszystkim, którzy przygotowali ołtarze na uroczystość Bożego Ciała i ofiarowali kwiaty z ołtarzy do naszego kościoła. Bóg zapłać za wasze zaangażowanie i życzliwość!
 • dziś pielgrzymka Mniejszości Narodowych i Etnicznych na Górę św. Anny. Rozpoczęcie w Grocie Lurdzkiej modlitwami w intencji rodzin, Msza św. o godz. 11.00 pod przewodnictwem ks. biskupa Andrzeja Czai, a o godz. 14.45 w bazylice nabożeństwo ku czci św. Anny. Na cmentarzu w sąsiedztwie Groty o godz. 13.00 upamiętnione zostaną ofiary konfliktu zbrojnego na Górnym Śląsku sprzed 100 lat.
 1. W miesiącu czerwcu, który jest poświęcony szczególnej czci Najświętszego Serca Pana Jezusa, codziennie po Mszach św. przed Najświętszym Sakramentem odmawiać będziemy litanię do NSPJ. Do czwartku, 10.06, (w ramach dawnej Oktawy Bożego Ciała) zapraszam na procesje eucharystyczne wokół naszego kościoła. 
 1. W piątek, 11.06, przypada uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa. Msza św. o godz. 18.00, m.in. w intencji ks. prałata Jana Szywalskiego z okazji urodzin. 
 1. Za tydzień, 13.06, przeżywać będziemy XI Niedzielę Zwykłą:
 • kolekta przeznaczona będzie na rzecz naszej parafii;
 • Msze św. niedzielne w naszym kościele: w sobotę o godz. 16.30 i 18.00 oraz w niedzielę o godz. 7.30, 10.00 i 12.00. Od godz. 11.00 do 12.00 odbędzie się adoracja Najświętszego Sakramentu, którą zakończymy odmówieniem litanii do NSPJ;
 • w tę niedzielę przypada Dzień Fatimski – o godz. 19.00 zapraszam na nabożeństwo fatimskie z procesją z figurą MB Fatimskiej wokół kościoła. Chętnych do odmawiania różańca w językach, proszę o zgłoszenie w zakrystii.
 1. Drodzy Parafianie! Na przełomie kwietnia i maja udało nam się wybudować chodnik przy plebanii – od bramy wjazdowej do wejścia głównego (kancelarii) i wejścia bocznego do budynku plebanijnego. Wykonaliśmy także prace związane z odprowadzeniem wody z rynien bezpośrednio do kanalizacji. Nie byłoby to możliwe bez Waszej ofiarności i całkowicie bezinteresownej pracy naszych parafian. Składam serdeczne podziękowania tym osobom, które pracowały przy kolejnym etapie wymiany chodnika: głównemu wykonawcy – panu Jerzemu Kubikowi, a także panu Franciszkowi Komorowi i panu Rudolfowi Matuszkowi, którzy ofiarnie mu pomagali. Dziękuję panu Franciszkowi Wiśniowskiemu, który przywoził piasek i cement oraz wywiózł stare cegły i betony. Dziękuję wszystkim za pomoc i życzliwość w tym względzie! Koszt materiałów wykorzystanych do owego przedsięwzięcia wyniósł 3.200 zł (zostały zapłacone ze zbiórki na Parafialny Fundusz Remontowy). Informuję, że w lipcu chcemy kontynuować prace związane z wymianą chodnika na cmentarzu, by ta inwestycja została również zakończona.
 1. Związek małżeński mają zamiar zawrzeć Anna WICHA z Raciborza oraz Tomasz MYŚLIWIEC z Raciborza (zapowiedź I).
 1. Diecezjalne Liceum Ogólnokształcące w Raciborzu ogłasza nabór do liceum. Zapisy odbywają się drogą telefoniczną lub mailową. Po wcześniejszym umówieniu telefonicznym można odwiedzić gmach szkoły przy ulicy Opawskiej 81 w Raciborzu. Szczegóły na stronie: www.dloraciborz.pl lub tel. 32 400 50 00 oraz 604 951 919.