1. Przeżywamy dziś XI Niedzielę Zwykłą:
 • Bóg zapłać za kolektę przeznaczoną na rzecz naszej parafii;
 • zapraszam na Adorację Najświętszego Sakramentu od godz. 11.00 do 12.00;
 • składam serdeczne podziękowania rodzinie, która złożyła ofiarę na kwiaty do dekoracji ołtarzy w naszym kościele oraz tym wszystkim, którzy ofiarowali kwiaty do figury Matki Bożej Fatimskiej – Bóg zapłać za Waszą życzliwość!
 • przeżywamy dziś kolejny Dzień Fatimski. O godz. 19.00 zapraszam na nabożeństwo fatimskie z procesją z figurą MB Fatimskiej wokół kościoła.
 1. W czerwcu, który jest poświęcony szczególnej czci Najświętszego Serca Pana Jezusa, zapraszam codziennie po Mszach św. na chwilę adoracji i litanię do NSPJ. 
 1. W sobotę, 5.06, miała miejsce zbiórka złomu na rzecz naszej parafii. W sumie zebrano blisko 3,5 tony złomu, co dało kwotę 3123 zł. Bardzo serdecznie dziękuję wszystkim za pomoc i życzliwość w tym względzie: wszystkim Parafianom, którzy ofiarowali złom, Panom, którzy poświęcili swój czas i siły, by ten złom pozbierać i zawieźć do skupu. Pieniądze, które uzyskaliśmy ze złomu, zostaną wykorzystane na zakup kostki brukowej na wymianę chodnika na cmentarzu.
 1. Za tydzień, 20.06, przeżywać będziemy XII Niedzielę Zwykłą:
 • kolekta przeznaczona będzie na rzecz naszej parafii;
 • Msze św. niedzielne w naszym kościele: w sobotę o godz. 16.30 i 18.00 oraz w niedzielę o godz. 7.30, 10.00 i 12.00. Od godz. 11.00 do 12.00 odbędzie się adoracja Najświętszego Sakramentu, którą zakończymy odmówieniem litanii do NSPJ;
 • w imieniu dekanalnego Duszpasterza Rodzin zapraszamy na ostatnie przed wakacjami spotkanie rodzin, które odbędzie o godz. 15.00 w Raciborzu-Miedoni przy Diecezjalnym Domu Formacyjnym.
 1. Związek małżeński mają zamiar zawrzeć Anna WICHA z Raciborza oraz Tomasz MYŚLIWIEC z Raciborza (zapowiedź II).
 1. Diecezjalne Liceum Ogólnokształcące w Raciborzu ogłasza nabór do liceum. Zapisy odbywają się drogą telefoniczną lub mailową. Po wcześniejszym umówieniu telefonicznym można odwiedzić gmach szkoły przy ulicy Opawskiej 81 w Raciborzu. Szczegóły na stronie: www.dloraciborz.pl lub tel.32 400 50 00 lub 604 951 919.
 1. W związku z ogłoszeniem przez Rząd RP nowych decyzji dotyczących ograniczeń i reżimów sanitarnych w aktualnej sytuacji epidemiologicznej, Biskup Opolski wydał Dekret na czas pandemii, zawierający nowe regulacje duszpasterskie obowiązujące w diecezji opolskiej od 13. czerwca do odwołania, m.in.:
 • w kościołach czy kaplicach w obrzędach kultu religijnego może być zajęte 50%, a od dnia 26 czerwca br. – 75%, dostępnych miejsc siedzących i stojących (do tych limitów nie wlicza się osób w pełni zaszczepionych przeciw SARS-CoV-2);
 • odwołuje dyspensę ogólną od uczestnictwa we Mszy św. niedzielnej i świątecznej;
 • zachęca do ograniczenia transmisji Mszy świętych i nabożeństw.

Cała treść Dekretu na czas pandemii została zamieszczona w gablotce.