1. Przeżywamy dziś XII Niedzielę Zwykłą:
 • Bóg zapłać za kolektę przeznaczoną na rzecz naszej parafii;
 • zapraszam na adorację Najświętszego Sakramentu od godz. 11.00 do 12.00;
 • Bóg zapłać Nowożeńcom: Monice i Michałowi Banaszek za złożoną ofiarę na kwiaty do dekoracji ołtarzy w kościele;
 • w imieniu dekanalnego Duszpasterza Rodzin, zapraszamy na ostatnie przed wakacjami spotkanie rodzin, które odbędzie o godz. 15.00 w Raciborzu-Miedoni przy Diecezjalnym Domu Formacyjnym.
 1. W związku z nowym rozporządzeniem dotyczącym obostrzeń epidemicznych obowiązujących w kościołach, Biskup Opolski wydał dekret dotyczący ogólnych kwestii duszpasterskich w czasie pandemii. Dekret, który obowiązuje od 13.06. do odwołania, zamieszczony jest w gablotce. Najważniejsze kwestie:
 • w kościołach czy kaplicach w obrzędach kultu religijnego może być zajęte 50%,
  a od dnia 26 czerwca br. – 75%, dostępnych miejsc siedzących i stojących (do tych limitów nie wlicza się osób w pełni zaszczepionych przeciw SARS-CoV-2);
 • odwołuje dyspensę ogólną od uczestnictwa we Mszy św. niedzielnej i świątecznej;
 • przywrócona zostaje posługa nadzwyczajnych szafarzy Komunii św. u chorych. 
 1. Miesiąc czerwiec jest poświęcony szczególnej czci Najświętszego Serca Pana Jezusa. Zapraszam codziennie po Mszach św. na chwilę adoracji i litanię do NSPJ. 
 1. W czwartek, 24.06, przypada uroczystość Narodzenia Św. Jana Chrzciciela (Msza św. rano o godz. 6.30), a w piątek, 25.06, zakończenie roku szkolnego i katechetycznego – zapraszam dzieci i młodzież na Mszę św. szkolną o godz. 18.00, podczas której prosić będziemy Pana Boga o dobry i szczęśliwy czas wakacji i odpoczynku.
 1. Za tydzień, 27.06, przeżywać będziemy XIII Niedzielę Zwykłą:
 • kolekta przeznaczona będzie na rzecz naszej parafii;
 • Msze św. niedzielne w naszym kościele: w sobotę o godz. 16.30 i 18.00 oraz w niedzielę o godz. 7.30, 10.00 (m.in. w int. młodzieży z klasy 8, kończącej szkołę podstawową) oraz o godz. 12.00. Od godz. 11.00 do 12.00 odbędzie się adoracja Najświętszego Sakramentu, którą zakończymy odmówieniem litanii do NSPJ;
 • informuję, że od przyszłego tygodnia nie będzie już sprawowanej niedzielnej Mszy św. w sobotnie popołudnie o godz. 16.30, pozostanie Msza św. wieczorna o 18.00.
 1. Związek małżeński mają zamiar zawrzeć Anna WICHA z Raciborza oraz Tomasz MYŚLIWIEC z Raciborza (zapowiedź III).
 1. Diecezjalne Liceum Ogólnokształcące w Raciborzu ogłasza nabór do liceum. Zapisy odbywają się drogą telefoniczną lub mailową. Po wcześniejszym umówieniu telefonicznym można odwiedzić gmach szkoły przy ulicy Opawskiej 81 w Raciborzu. Szczegóły na stronie: www.dloraciborz.pl lub tel.32 400 50 00 lub 604 951 919.