1. Przeżywamy dziś XIII Niedzielę Zwykłą:
 • Bóg zapłać za kolektę przeznaczoną na rzecz naszej parafii;
 • Msze św. w naszym kościele o godz. 7.30, 10.00 (m.in. w int. młodzieży z klasy 8, kończącej szkołę podstawową) oraz o godz. 12.00. Od godz. 11.00 do 12.00, w ramach niedzielnego nabożeństwa, zapraszam na adorację Najświętszego Sakramentu. Przypominam, że ostatni dekret Biskupa Opolskiego zniósł całkowicie dyspensę od niedzielnej Mszy św. – zapraszam wszystkich na świętowanie Dnia Pańskiego;
 • Bóg zapłać rodzinie, która złożyła ofiarę na kwiaty do dekoracji ołtarzy w kościele;
 • składam serdeczne podziękowania rodzinie, która złożyła ofiarę na zakup nowego odkurzacza do prania dywanów do kościoła – Bóg zapłać za życzliwość;
 • informuję, że od przyszłego tygodnia nie będzie już sprawowanej niedzielnej Mszy św. w sobotnie popołudnie o godz. 16.30, pozostanie Msza św. wieczorna o 18.00.
 1. We wtorek, 29.06, przypada uroczystość Świętych Apostołów Piotra i Pawła – Msza św. w naszym kościele o godz. 6.30.
 1. W tym tygodniu przypada I czwartek miesiąca – Msza św. o godz. 6.30, a po niej zapraszam na nabożeństwo o nowe powołania kapłańskie. W I piątek od godz. 17.00 adoracja Najświętszego Sakramentu i okazja do spowiedzi św., a potem Msza św. m.in. zbiorowa o godz. 18.00. W I sobotę miesiąca o godz. 6.30 Msza św. m.in. o nawrócenie grzeszników, a po niej – nabożeństwo do Niepokalanego Serca NMP. 
 1. Za tydzień, 4.07, przeżywać będziemy XIV Niedzielę Zwykłą:
 • kolekta przeznaczona będzie na rzecz kurii i seminarium duchownego w Opolu;
 • odbędzie się kolejna zbiórka na Parafialny Fundusz Remontowy;
 • Msze św. niedzielne: w sobotę o godz. 18.00 oraz w niedzielę o godz. 7.30, 10.00 i 12.00. Od godz. 11.00 do 12.00 odbędzie się adoracja Najświętszego Sakramentu.

5. W dniach od 15 do 22 sierpnia odbędzie się 45. Piesza Pielgrzymka Opolska na Jasną Górę. Tegoroczne hasło „Życiem eucharystycznym wypełnić codzienność” tematycznie nawiązuje do aktualnego Roku Duszpasterskiego i obejmie kwestie związane z zaangażowaniem w życie parafii, przeżywanie sakramentu eucharystii i sakramentu chorych. Każdy dzień będzie miał także akcent przygotowujący uczestników do beatyfikacji Stefana Kardynała Wyszyńskiego. Zachowując wytyczne związane z trwającą pandemią, tegoroczna pielgrzymka będzie miała charakter sztafetowy. Grupy liczące około 80 osób wyruszą na trasę na dwa pełne dni, bez noclegów, troszcząc się o jedzenie i picie we własnym zakresie. Szczegóły w gablotce oraz na stronie www.pielgrzymka-opolska.pl