1. Przeżywamy dziś XXI Niedzielę Zwykłą:
 • Bóg zapłać za kolektę na rzecz naszej parafii;
 • dziś przypada ostatnia niedziela, kiedy posługuję duszpastersko jako proboszcz w studzieńskiej parafii. Od najbliższej środy, 25.08, będę posługiwał w Nysie w parafii św. Jakuba i św. Agnieszki, a Waszym nowym proboszczem zostanie ks. Wojciech Janus. Bardzo proszę o życzliwe przyjęcie nowego duszpasterza w Studziennej, o otoczenie modlitwą i wspomaganie w posłudze proboszczowskiej. Ze swej strony bardzo serdecznie dziękuję Wam wszystkim, kochani Parafianie, za te 9 lat pośród Was. Dziękuję za Waszą życzliwość oraz za wspieranie mnie we wszystkich sprawach duszpasterskich i ekonomicznych, za olbrzymią cierpliwość i życzliwość, dzięki którym udało się zrealizować wiele planów i zamierzeń związanych z naszą parafią. Obiecuję swoją modlitwę oraz pamięć o Was i Waszych rodzinach. Niech wstawiennictwo Świętej Rodziny z Nazaretu da Wam siłę i moc do budowania dobra, wiary i miłości na co dzień. Szczęść Wam Boże!;
 • od godz. 11.00 do 12.00 zapraszam na adorację Najświętszego Sakramentu;
 • składam podziękowania rodzinie, która złożyła ofiarę na kwiaty do dekoracji ołtarzy w naszym kościele – Bóg zapłać za Waszą życzliwość!
 1. W ubiegłym tygodniu odbyło się sprzątanie i plewienie terenu wokół kościoła – bardzo serdecznie dziękuję wszystkim, którzy zaangażowali się w to dzieło!
 1. Za tydzień, 29.08, przeżywać będziemy XXII Niedzielę Zwykłą:
 • Msze św. niedzielne: w sobotę o godz. 18.00 oraz w niedzielę o godz. 7.30, 10.00 oraz
  o 12.00 . Od godz. 11.00 do 12.00 odbędzie się adoracja Najświętszego Sakramentu;
 • kolekta przeznaczona będzie na rzecz naszej parafii. 
 1. Związek małżeński mają zamiar zawrzeć: Weronika PSOTA z Raciborza, z naszej parafii oraz Krzysztof PIENTKA z Owsiszcz (zapowiedź I). 
 1. Wszystkich zainteresowanych informuję, że zaległa pielgrzymka samolotowa do Hiszpanii odbędzie się w dniach 13 – 20.10.2021 r. W związku z tym należy do połowy września wpłacić pozostałą kwotę na wyjazd na konto naszej parafii z tytułem: Hiszpania 2021. Dokładne informacje w kancelarii i w gablotkach.
 1. W środę, 18.08, zmarła śp. Siostra Akwilina Agnieszka GURK SSpS, pochodząca z naszej parafii. Odprowadziliśmy ją na wieczny spoczynek w piątek, 20.08. Siostra Akwilina została pochowana na cmentarzu Jeruzalem w Raciborzu. W minionym tygodniu zmarła także śp. Aniela WILKE zd. Wadula, która przeżyła 87 lat. Mieszkała przy ul. Sobieskiego 10. Jej pogrzeb odbędzie się we wtorek, 24.08, o godz. 11.00. Różaniec za + Anielę odmawiać będziemy w niedzielę o godz. 9.20, w poniedziałek o godz. 17.20 oraz we wtorek – w dniu pogrzebu – o godz. 10.20 w kaplicy pogrzebowej. Zmarła także śp. Maria PSOTA, lat 82, która mieszkała przy ul. Hulczyńskiej 17. Jej pogrzeb w środę, 25.08, o godz. 10.00. Polecajmy te Zmarłe miłosierdziu Bożemu: wieczny odpoczynek…