1. Przeżywamy dziś XXIV Niedzielę Zwykłą:
 • Bóg zapłać za kolektę na potrzeby naszej parafii;
 • Bóg zapłać za ofiary składane do puszek dla uchodźców z Afganistanu;
 • od godz. 1100 do 1200 zapraszam na adorację Najświętszego Sakramentu;
 • składam podziękowania rodzinie, która złożyła ofiarę na kwiaty do dekoracji ołtarzy w naszym kościele – Bóg zapłać za Waszą życzliwość!
 • składam podziękowanie rodzinom, które złożyły na kwiaty dla dekoracji figury MB Fatimskiej.

 

2. W środę o godz. 18.00 Msza szkolna, zapraszam dzieci i młodzież.

 

 1. W sobotę o 9.00 w salce zbiórka dla ministrantów i lektorów.

 

 1. Za tydzień, 19.09, przeżywać będziemy nasz odpust parafialny ku czci Podwyższenia Krzyża Świętego:
 • Msze św. odpustowe: w sobotę o godz. 1800 oraz w niedzielę o godz. 730, 1000 (suma z procesją eucharystyczną wokół kościoła) oraz
  o 1200 ;
 • podczas sumy odpustowej nastąpi także kanoniczne wprowadzenie na urząd Proboszcza;
 • kolekta przeznaczona będzie na potrzeby naszej parafii.

 

 1. Pielgrzymka Narodów do Sanktuarium Maria Hilf niedaleko Zlatých Hor w Czechach odbędzie się w sobotę 18 września br. Udział w pielgrzymce mogą wziąć osoby posiadające paszport szczepień albo negatywny test na koronawirus. Zasady reżimu sanitarnego są takie same jak w Polsce: dbamy o higienę rąk, wewnątrz świątyni nosimy maseczki, na zewnątrz – bez maseczki – zachowujemy odstęp (z wyjątkiem członków rodziny). W programie:  9.30 – modlitwa różańcowa, 10.45 – przygotowanie do Mszy św., 11.00 – Msza św., 14.00 -nabożeństwo ku czci Matki Bożej.

 

 1. Pielgrzymka Złotych Jubilatów Małżeńskich odbędzie się w niedzielę 26 września br. Mszy św. o godz. 14.00 w kościele seminaryjno-akademickim będzie przewodniczył opolski biskup pomocniczy Paweł Stobrawa.

 

 1. Zachęcam do czytania prasy katolickiej. Gość Niedzielny (6 zł) podejmuje temat beatyfikacji kard. Wyszyńskiego oraz można nabyć wydanie specjalne poświęcone w całościkard. Wyszyńskiemu (10 zł).

 

 1. W zakrystii można nabyć książkę OKRUCHY PRZEMYŚLEŃ FARORZA, która zbiera teksty ks. Prałata Jana Szywalskiego publikowane na łamach Nowin Raciborskich. Cena: 20 zł.

 

 1. Polećmy Miłosierdziu Bożemu śp. Jerzego Harazim, l. 76, zam. ul. Kręta.

Wieczny odpoczynek racz Mu dać Panie…