1. Przeżywamy dziś odpust parafialny:
 • Bóg zapłać za kolektę na potrzeby naszej parafii;
 • składam podziękowania rodzinie, która złożyła ofiarę na kwiaty do dekoracji ołtarzy w naszym kościele – Bóg zapłać za Waszą życzliwość!
 • Bóg zapłać Ks. Dziekanowi za wprowadzenie na urząd Proboszcza, Ks. Tomaszowi za wygłoszone Słowo Boże.
 1. 2. We wtorek od godz. 15.00 w domu u p. Stuchły (ul. Wschodnia) plecienie korony żniwnej. Zaprasza się wszystkich chętnych do podtrzymania tej pięknej tradycji.
 2. W środę o godz. 18.00 Msza szkolna, zapraszam dzieci i młodzież.
 3. W sobotę w klasztorze Annuntiata czuwanie dla młodzieży. Początek o godz. 20.00.

 

 1. Za tydzień, 26.09, przeżywać będziemy XXVI Niedzielę zwykłą:
 • Msze św. niedzielne w sobotę o godz. 1800 oraz w niedzielę o godz. 730, 1000 oraz
  o 1200 ;
 • kolekta przeznaczona będzie na potrzeby naszej parafii.
 1. Rocznica I Komunii Świętej zostanie odprawiona w niedzielę 3.10 o godz. 12.00. Próba dla dzieci w środę 29.09 po Mszy wieczornej.
 2. W dniach 27-29.09 w parafii NSPJ gościć będzie o . Adam Szustak. Każdego dnia Msza o 18.00, po niej konferencja.

 

 1. 9 października w Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Krakowie odbędzie się 6. Ogólnopolska Pielgrzymka Apostolatu Margaretka, której towarzyszyć będzie hasło «W roku Świętego Józefa przyjedź do Krakowa, aby modlić się za kapłanów». W programie: 9.00 – przywitanie, 9.30 – różaniec w intencji kapłanów, 11.00 – konferencja «Święty Józef. Patron Kościoła», 12.00 – Eucharystia, 13.30 – przerwa, 15.00 – Godzina Miłosierdzia. Udział w pielgrzymce możliwy jest również online za pośrednictwem strony internetowej www.tvmilosierdzie.com.

 

 1. Pielgrzymka Złotych Jubilatów Małżeńskich odbędzie się w niedzielę 26 września br. Mszy św. o godz. 14.00 w kościele seminaryjno-akademickim będzie przewodniczył opolski biskup pomocniczy Paweł Stobrawa.

 

 1. Zachęcam do czytania prasy katolickiej. W Gościu Niedzielnym (6 zł) mocne świadectwo więzionego przez komunistów kard. Van Thuana oraz można nabyć wydanie specjalne poświęcone w całości kard. Wyszyńskiemu (10 zł).

 

 1. W zakrystii można nabyć książkę OKRUCHY PRZEMYŚLEŃ FARORZA, która zbiera teksty ks. Prałata Jana Szywalskiego publikowane na łamach Nowin Raciborskich. Cena: 20 zł. Także jest KALENDARZ ROLNIKÓW w cenie 28 zł.

 

 1. Wszystkim życzę obfitości Bożych łask wyproszonych w dniu odpustu pod Krzyżem Pana naszego Jezusa Chrystusa!
 2. W przyszłym tygodniu w niedzielę Organizarorzy Dożynek to jest LKS STUDZIENNA i Stowarzyszenie na Rzecz Rozwoju Dzielnicy Studzienna zapraszają wszystkich na festyn dożynkowy.
  Obchody rozpoczynamy jak zwykle przemarszem korowodu dożynkowego, który wyruszy o godz 14.30  ul. Krętą na boisko LKS . Formowanie korowodu od godz. 14.00 w okolicy skweru u zbiegu ul. Krętej-Hulczyńskiej. Dzieci i młodzież prosimy o barwne przebranie i udział grupowy w korowodzie. Dzieci idą pod nadzorem swoich rodziców.

  Zapowiada się dobra pogoda, więc planowane jest zorganizowanie zabawy tanecznej w sobotę o godz. 19.00 wstęp wolny – zapraszamy wszystkich chętnych do wspólnego spędzenia czasu już  w sobotę.

  Prosimy o  pomoc w przygotowaniu sceny i namiotów. Zapraszamy mężczyzn w sobotę na godz. 11.00 do pomocy w przygotowaniu sceny, ławek i namiotów. Na 12.30 kobiety do przygotowania dekoracji. Przyjdź chociaż na godzinę im więcej osób tym szybciej będziemy gotowi.

  Organizarorzy festynu dożynkowego
  Stowarzyszenie Studzienna
  LKS  Studzienna.