1. Przeżywamy dziś XXVI Niedzielę Zwykłą:
 • Bóg zapłać za kolektę na potrzeby naszej parafii;
 • składam podziękowania rodzinie, która złożyła ofiarę na kwiaty do dekoracji ołtarzy w naszym kościele – Bóg zapłać za Waszą życzliwość!
 • Bóg zapłać wszystkim, którzy przyczynili się do organizacji Dożynek w naszym kościele, za przygotowanie korony i dekorację serdeczne Bóg zapłać!

 

 1. W środę o godz. 18.00 Msza szkolna, zapraszam dzieci i młodzież. Po Mszy próba dla dzieci przed rocznicą I Komunii.

 

3. W piątek rozpocznie się miesiąc różańcowy. Zapraszam na modlitwę do kościoła, kultywujmy ją także w naszych domach.

 

4. Przypadnie I piątek i sobota miesiąca. W piątek od godz. 17.00 Adoracja i okazja do spowiedzi, o 18.00 Msza zbiorowa. W sobotę Msza ku czci Niepokalanego Serca NMP, po niej nabożeństwo I sobotnie.

 

 1. Za tydzień, 26.09, przeżywać będziemy XXVI Niedzielę zwykłą:
 • Msze św. niedzielne w sobotę o godz. 1800 oraz w niedzielę o godz. 730, 1000 oraz
  o 1200 . Od godz. 11 do 12 zapraszam na Adorację Najświętszego Sakramentu i modlitwę różańcową;
 • kolekta przeznaczona będzie na potrzeby Kurii i Seminarium Duchownego, odbędzie się także zbiórka na PARAFIALNY FUNDUSZ REMONTOWY.
 1. Rocznica I Komunii Świętej zostanie odprawiona w niedzielę 3.10 o godz. 12.00. Próba dla dzieci w środę 29.09 po Mszy wieczornej.

 

7. W dniach 27-29.09 w parafii NSPJ gościć będzie o . Adam Szustak. Każdego dnia Msza o 18.00, po niej konferencja.

 

 1. 9 października w Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Krakowie odbędzie się 6. Ogólnopolska Pielgrzymka Apostolatu Margaretka, której towarzyszyć będzie hasło «W roku Świętego Józefa przyjedź do Krakowa, aby modlić się za kapłanów». W programie: 9.00 – przywitanie, 9.30 – różaniec w intencji kapłanów, 11.00 – konferencja «Święty Józef. Patron Kościoła», 12.00 – Eucharystia, 13.30 – przerwa, 15.00 – Godzina Miłosierdzia. Udział w pielgrzymce możliwy jest również online za pośrednictwem strony internetowej www.tvmilosierdzie.com.

 

 1. W dniach 8-10 października (piątek-niedziela) w klasztorze Annuntiata organizowany jest «Remont małżeński», czyli rekolekcje dla rodzin, które poprowadzi ks. Eugeniusz Ploch. Temat rekolekcji to «Rodzinne priorytety». W piątek i sobotę początek o 19.30, w programie: konferencja dla małżeństw, świadectwa, adoracja, a w niedzielę o 10.00 Msza święta dla rodzin z dziećmi, po niej spotkanie przy herbacie.

 

 1. W zakrystii można nabyć książkę OKRUCHY PRZEMYŚLEŃ FARORZA, która zbiera teksty ks. Prałata Jana Szywalskiego publikowane na łamach Nowin Raciborskich. Cena: 20 zł. Także jest KALENDARZ ROLNIKÓW w cenie 28 zł, KALENDARZ DIECEZJI OPOLSKIEJ i KALENDARZ METROPOLII GÓRNOŚLĄSKIEJ (6 zł).