1. Przeżywamy dziś XXVII Niedzielę Zwykłą:
 • Bóg zapłać za kolektę na potrzeby Kurii i Seminarium Duchownego oraz za ofiary składane na nasz PARAFIALNY FUDNUSZ REMONTOWY;
 • składam podziękowania Nowożeńcom Weronice i Krzysztofowi za ofiarę na kwiaty do dekoracji ołtarzy w naszym kościele- Bóg zapłać za Waszą życzliwość! !

 

 1. Każdego dnia zapraszam na modlitwę różańcową do naszej świątyni. Przeżywajmy każdy dzień miesiąca października rozważając tajemnice naszego zbawienia.

 

3. W poniedziałek po Mszy wieczornej spotkanie BRACTWA ŚW. JÓZEFA, które poprowadzi ks. Paweł Chyla.

 

4.W środę o godz. 18.00 Msza szkolna, zapraszam dzieci i młodzież. Po Mszy św. spotkanie dla rodziców, których dzieci w przyszłym roku przystąpią do I Komunii i spowiedzi świętej.

 

5. Przypadnie I czwartek miesiąca. Msza święta o 6.30, zaś o 17.30 nabożeństwo różańcowe w int. nowych powołań kapłańskich i zakonnych.

6. W sobotę o 9.00 spotkanie dla ministrantów, zapraszam nowych chłopców chętnych podjąć służbę przy ołtarzu Pana.

 

7. Za tydzień, 10.10, przeżywać będziemy XXVIII Niedzielę zwykłą oraz doroczny DZIEŃ PAPIESKI:

 • Msze św. niedzielne w sobotę o godz. 1800 oraz w niedzielę o godz. 730, 1000 oraz
  o 1200 . Od godz. 11 do 12 zapraszam na Adorację Najświętszego Sakramentu i modlitwę różańcową;
 • kolekta przeznaczona będzie na potrzeby naszej parafii;
 • odbędzie się zbiórka do puszek na fundację DZIEŁO NOWEGO TYSIĄCLECIA, której patronuje św. Jan Paweł II .
 1. Maryjna Wspólnota Opiekunek Dziecięctwa Bożego zaprasza na pielgrzymkę śladami św. Jadwigi do Trzebnicy i Wrocławia. Wyjazd w sobotę 9 października w godzinach porannych. Miejsca wyjazdu i godziny (zależne od ilości zgłoszeń) zostaną podane w późniejszym terminie. Koszt 80 zł (przejazd, posiłek, ofiara w sanktuarium – zwiedzanie i konferencja). Zgłoszenia do 30 września w parafii Olesno (tel. 34 358 20 70), pod numerem telefonu 600 697 627 lub mailowo: wspolnota@opiekunkizycia.pl. Na pielgrzymkę zapraszamy członkinie wspólnoty oraz kobiety zainteresowane wstąpieniem do niej.
 2. W sobotę 16 października odbędzie się 5. Diecezjalna Pielgrzymka Żywego Różańca na Górę Św. Anny. Towarzyszyć jej będzie motto: «Z Maryją zanurzeni w wielkiej tajemnicy wiary». Rozpoczęcie o godz. 10.00, zakończenie ok. 15.30.
 3. Diecezjalne obchody Dnia Dziecka Utraconego odbędą się w niedzielę 17 października o godz. 17.00 w Bazylice na Górze św. Anny. Po Mszy św., która rozpocznie obchody, uczestnicy procesyjnie udadzą się na pobliski cmentarz do symbolicznego Grobu Dziecka Utraconego. Uprzejmie prosimy Księży, aby  poinformowali o tych dorocznych uroczystościach na Górze św. Anny rodziców dotkniętych doświadczeniem utraty dziecka.

 

 1. W dniach 8-10 października (piątek-niedziela) w klasztorze Annuntiata organizowany jest «Remont małżeński», czyli rekolekcje dla rodzin, które poprowadzi ks. Eugeniusz Ploch. Temat rekolekcji to «Rodzinne priorytety». W piątek i sobotę początek o 19.30, w programie: konferencja dla małżeństw, świadectwa, adoracja, a w niedzielę o 10.00 Msza święta dla rodzin z dziećmi, po niej spotkanie przy herbacie.

 

 1. W zakrystii można nabyć książkę OKRUCHY PRZEMYŚLEŃ FARORZA, cena: 20 zł. Także jest KALENDARZ ROLNIKÓW w cenie 28 zł, KALENDARZ DIECEZJI OPOLSKIEJ i KALENDARZ METROPOLII GÓRNOŚLĄSKIEJ (6 zł).