XXXI Niedziela zwykła

31.10.2021

  1. Przeżywamy dziś XXXI Niedzielę Zwykłą:

Bóg zapłać za kolektę na potrzeby naszej parafii;

– składam podziękowania rodzinie, która złożyła ofiarę na kwiaty do dekoracji ołtarzy w naszym kościele- Bóg zapłać za Waszą życzliwość!

  1. W poniedziałek uroczystość Wszystkich Świętych (święto nakazane). Msze święte w porządku niedzielnym. Kolekta przeznaczona na potrzeby naszej parafii. O godz. 14.00 nabożeństwo za ++ zalecanych w tegorocznych wypominkach (rozpoczęcie w kościele).
  2. We wtorek Dzień Zaduszny. Msze święte o 6.30 i 18.00. Kolekta w tym dniu przeznaczona na potrzeby cmentarza parafialnego (m.in. na wywóz śmieci).
  3. Różaniec za zmarłch zalecanych we wtorek, środę i czwartek o 17.00. W przyszłą niedzielę o 14.30 Droga krzyżowa za zmarłych zalecanych.
  4. Wierni, którzy nawiedzą kościół lub kaplicę w dniu Wszystkich Świętych i od południa w Dzień Zaduszny mogą dostąpić odpustu zupełnego za zmarłych. Warunki: modlitwa Ojcze nasz i Wierzę, modlitwa za Ojca Świętego, przystąpienie do sakr.pokuty, przyjęcie Komunii Świętej. Ci zaś, którzy w dniach 1 – 8 listopada nawiedzą cmentarz i spełnią powyższe warunki mogą także każdego dnia zyskać odpust za zmarłych.
  5. Przypadnie I – czwartek, piątek i sobota miesiąca. W czwartek Msza o nowe powołania, po niej nabożeństwo. W piątek od 17.00 adoracja Najświętszego Sakramentu w ciszy i okazja do spowiedzi, o 17.45 śpiewana będzie Litania do NSPJ, o 18.00 Msza m.in. zbiorowa. W sobotę po Mszy porannej nabożeństwo I sobotnie.
  6. Po Mszach świętych w tygodniu w kancelarii parafialnej są przyjmowane intencje mszalne na nowy rok.
  7. Za tydzień, 7.11, przeżywać będziemy XXXII Niedzielę zwykłą:

– Msze św. niedzielne w sobotę o godz. 1800 oraz w niedzielę o godz. 730, 1000 oraz
o 1200 . Od godz. 11 do 12 zapraszam na Adorację Najświętszego Sakramentu i modlitwę różańcową;

– kolekta przeznaczona będzie na rzecz Kurii i Seminarium Duchownego;

– odbędzie się zbiórka na Parafialny Fundusz Remontowy.

  1. Tegoroczny Światowy Dzień Młodzieży w wymiarze diecezjalnym odbędzie się 20 listopada 2021 w kościele seminaryjnym w Opolu. Szczegóły zostaną podane w późniejszym terminie.

 

  1. W zakrystii można nabyć książkę OKRUCHY PRZEMYŚLEŃ FARORZA, cena: 20 zł. Są także kalendarze w cenie 6 zł.