XXXIII Niedziela zwykła – 14.11.2021

1. Przeżywamy dziś XXXIII Niedzielę Zwykłą:

Bóg zapłać za kolektę na potrzeby naszej parafii;

– Bóg zapłać za ofiary na POMOC KOŚCIOŁOWI W POTRZEBIE, które możemy złożyć po Mszach świętych do puszek. W tym roku wspieramy chrześcijan w Libanie, którzy znajdują się w tragicznej sytuacji materialnej, brakuje im leków i żywności;

– składam podziękowania rodzinie, która złożyła ofiarę na kwiaty do dekoracji ołtarzy w naszym kościele – Bóg zapłać za Waszą życzliwość!

1. Dziś dziękujemy za posługę dla naszej świątyni Panu kościelnemu Rudolfowi. Niech dobry Bóg za dobro wyświadczone obdarza Go wszelkimi łaskami a nade wszystko dobrym zdrowiem. Szczęść Boże!

1. Do koszyków można składać kartki z kandydatami do Parafialnej Rady Duszpasterskiej. Bóg zapłać wszystkim, którzy w ten sposób wyrażają troskę o naszą parafię!

1. Wierni, którzy nawiedzają cmentarz przez cały miesiąc listopad mogą dostąpić odpustu zupełnego za zmarłych (decyzja Penitencjarii Apostolskiej). Warunki: modlitwy Ojcze nasz i Wierzę, modlitwa za Ojca Świętego, przystąpienie do sakr.pokuty, przyjęcie Komunii Świętej.

1. Za tydzień, 21.11, przeżywać będziemy ostatnią Niedzielę roku liturgicznego – uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata:

– Msze św. niedzielne w sobotę o godz. 1800 oraz w niedzielę o godz. 730, 1000 oraz
o 1200 . Od godz. 11 do 12 zapraszam na Adorację Najświętszego Sakramentu;

– kolekta przeznaczona będzie na potrzeby naszej parafii;

– decyzją ks. Biskupa Andrzeja Czai odbędzie się zbiórka do puszek na pomoc migrantom –                    w odpowiedzi na apel abpa Stanisława Gądeckiego, przewodniczącego KEP;

– tego dnia za publiczne odmówienie Aktu poświęcenia Chrystusowi Królowi zyskać możemy odpust zupełny (DN 54.2).

1. W nawiązaniu do pogarszającej się sytuacji epidemiologicznej Biskup Opolski Andrzej Czaja przypomina o obowiązujących zasadach sanitarnych w czasie epidemii, zwłaszcza o obowiązku zasłaniania ust i nosa wewnątrz Kościoła. Ich respektowanie jest nadal przejawem troski o życie i zdrowie własne i innych uczestników liturgii w trudnym doświadczeniu narastającej kolejnej fali epidemii.

1. W zakrystii można nabyć książkę OKRUCHY PRZEMYŚLEŃ FARORZA, cena: 20 zł. Na półkach są do nabycia kalendarze na 2022 w cenie 6 zł.