1. Przeżywamy I Niedzielę Adwentu, która rozpoczyna nowy rok liturgiczny:

– Msze św. niedzielne wg stałego planu. Od godz. 11 do 12 zapraszam na Adorację Najświętszego Sakramentu;

– kolekta przeznaczona jest na ogrzewanie naszego kościoła. Serdeczne BÓG ZAPŁAĆ za składane ofiary na ten cel;

– składam podziękowania rodzinie, która złożyła ofiarę na kwiaty do dekoracji ołtarzy w naszym kościele – Bóg zapłać za Waszą życzliwość!

– przed kościołem odbywa się głosowanie na kandydyatów do RADY PARAFIALNEJ. Zachęcam i zapraszam do udziału. Bóg zapłać za pomoc Paniom z Parafialnego Zespołu Caritas.

 

  1. Zapraszam na RORATY. Dzieci w poniedziałek, środę, piątek o 17.00, w soboty o 8.00. Roraty dla dorosłych we wtorek i czwartek o 6.30.

 

  1. W środę o godz. 17.00 Msza św. ku czci św. Józefa w intencji rodzin naszej parafii.

 

  1. Przypadnie I – czwartek, piątek i sobota miesiąca. W czwartek Msza o nowe powołania, po niej nabożeństwo. W piątek od 16.00 adoracja Najświętszego Sakramentu w ciszy i okazja do spowiedzi, o 16.45 śpiewana będzie Litania do NSPJ, o 17.00 Msza m.in. zbiorowa. W sobotę o 7.15 nabożeństwo I – sobotnie.

 

 

 

  1. W sobotę o 10.00 Msza za naszych górników w dniu wspomienia świętej Patronki Barbary. Zapraszam górników z rodzinami do uczestnictwa.

 

  1. Za tydzień, 5.12, przeżywać będziemy II Niedzielę Adwentu:

– Msze św. niedzielne w sobotę o godz. 1800 oraz w niedzielę o godz. 730, 1000 oraz
o 1200 . Od godz. 11 do 12 zapraszam na Adorację Najświętszego Sakramentu;

– kolekta przeznaczona będzie na potrzeby Kurii i Seminarium Duchownego;

– odbędzie się zbiórka na PARAFIALNY FUNDUSZ REMONTOWY oraz zbiórka do puszek na Kościół na Wschodzie.

 

 

  1. W nawiązaniu do pogarszającej się sytuacji epidemiologicznej Biskup Opolski Andrzej Czaja przypomina o obowiązujących zasadach sanitarnych w czasie epidemii, zwłaszcza o obowiązku zasłaniania ust i nosa wewnątrz Kościoła. Ich respektowanie jest nadal przejawem troski o życie  i zdrowie własne i innych uczestników liturgii w trudnym doświadczeniu narastającej kolejnej fali epidemii.

 

  1. Zachęcam do przeżywania Adwentu z Bogiem. Pielęgnujmy zwyczaje tego czasu: udział w Roratach, zachowanie trzeźwości, gromadzenie się na modlitwie przy wieńcu adwentowym. Pomyślmy także o uczynkach miłości względem bliźnich. Do skarbony przy św. Antonim można składać adwentowe ofiary, które przeznaczymy na paczki dla chorych, sarszych i samotnych z naszej parafii. Bóg zapłać!

 

9. Dziś po Mszach świętych ma miejsce błogosławieństwo świec, opłatków, wieńców i lamp adwentowych. Można nabywać świece CARITAS: duża 12 zł, mała 5 zł, opłatki – dobrowolna ofiara na rzecz naszej parafii, Bóg zapłać!

 

10. Po Mszach świętych w kancelarii parafialnej można zamawiać intencje mszalne na zbliżający się 2022 rok.

 

  1.  Kto chciałby ofiarować choinkę do naszej świątyni proszony jest o zgłoszenie tego w zakrystii lub kancelarii parafialnej.