1. Przeżywamy II Niedzielę Adwentu, która jest XXII DNIEM MODLITWY I POMOCY KOŚCIOŁOWI NA WSCHODZIE:

– Msze św. niedzielne wg stałego planu. Od godz. 11 do 12 zapraszam na Adorację Najświętszego Sakramentu;

– kolekta przeznaczona jest na Kurię i Seminarium Duchowne w Opolu;

– odbywa się zbiórka na PARAFIALNY FUNDUSZ REMONTOWY oraz zbiórka do puszek dla Kościoła  na Wschodzie (wspieramy w ten sposób Kościół katolicki w krajach Europy Wschodniej i Azji Środkowej, czyli na Białorusi, Litwie, Łotwie i Estonii, Ukrainie, w Rosji, Mołdawii, Armenii, Gruzji, Kazachstanie, Tadżykistanie, Kirgizji i Uzbekistanie);

– składam serdeczne BÓG ZAPŁAĆ za wszelkie modlitwy, ofiary i prace na rzecz naszego kościoła spełnione w minionym tygodniu

– w naszym dekanacie odpust w parafii św. Mikołaja na Starej Wsi.

 

  1. Zapraszam na RORATY. Dzieci w poniedziałek, środę, piątek o 17.00, w soboty o 8.00. Roraty dla dorosłych we wtorek i czwartek o 6.30.

 

  1. W środę przypada uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP. Msze święte o 11.00 (po niej wystawienie Najświętszego Sakramentu i czas na modlitwę w tzw. “Godzinie Łaski”) oraz o 17.00 – dla dzieci.

 

  1. Za tydzień, 12.12, przeżywać będziemy III Niedzielę Adwentu – Gaudete, która rozpocznie tydzień KWARTALNYCH MODLITW O CHRZEŚCIJAŃSKIE ŻYCIE RODZIN:

– Msze św. niedzielne w sobotę o godz. 1800 oraz w niedzielę o godz. 730, 1000 oraz o 1200 . Od godz. 11 do 12 zapraszam na Adorację Najświętszego Sakramentu;

– kolekta przeznaczona będzie na potrzeby naszej parafii;

– w klasztorze Annuntiata odbędzie się ADWENTOWY DZIEŃ SKUPIENIA DLA MĘŻCZYZN, początek o godz. 9.00.

.

 

  1. W nawiązaniu do pogarszającej się sytuacji epidemiologicznej Biskup Opolski Andrzej Czaja przypomina o obowiązujących zasadach sanitarnych w czasie epidemii, zwłaszcza o obowiązku zasłaniania ust i nosa wewnątrz Kościoła. Ich respektowanie jest nadal przejawem troski o życie  i zdrowie własne i innych uczestników liturgii w trudnym doświadczeniu narastającej kolejnej fali epidemii.

 

  1. Zgodznie z rozporządzeniem Rady Ministrów w obiektach kultu religijnego może być zajęte 50% miejsc siedzących – nie dotyczy to zaszepionych. Proszę dlatego o zachowanie w ławkach odpowiednich odstępów.

 

  1. Zachęcam do przeżywania Adwentu z Bogiem. Pielęgnujmy zwyczaje tego czasu: udział w Roratach, zachowanie trzeźwości, gromadzenie się na modlitwie przy wieńcu adwentowym. Pomyślmy także o uczynkach miłości względem bliźnich. Do skarbony przy św. Antonim można składać adwentowe ofiary, które przeznaczymy na paczki dla chorych, sarszych i samotnych z naszej parafii. Bóg zapłać!

 

  1. W zakrystii można nabywać świece CARITAS: duża 12 zł, mała 5 zł, opłatki – dobrowolna ofiara na rzecz naszej parafii, Bóg zapłać!

 

  1. Po Mszach świętych w kancelarii parafialnej można zamawiać intencje mszalne na zbliżający się 2022 rok.

 

10. Kto chciałby ofiarować choinkę do naszej świątyni proszony jest o zgłoszenie tego w zakrystii lub kancelarii parafialnej.

 

11.W wyniku ubiegłotygodniowego głosowania do Rady Parafialnej zostali wybrani: Marek Śmiały (101), Joachim Franiczek (81), Bernadeta Wranik (73), Konrad Stroka (58), Joachim Haide (45), Roman Wałach (39) i Jerzy Kubik (38). Nowych radnych proszę o spotkanie w środę o godz. 18.00.