1. Przeżywamy III Niedzielę Adwentu zwaną Gaudete, która zwiastuje połowę czasu Adwentu:

– Msze św. niedzielne wg stałego planu. Od godz. 11 do 12 zapraszam na Adorację Najświętszego Sakramentu;

– kolekta przeznaczona jest na potrzeby naszej parafii;

– na sumie odbywa się zapżysiężenie nowej Parafialnej Rady Duszpasterskiej i Rady Ekonomicznej;

– składam podziękowanie rodzinie za ofiarę na kwiaty do dekaracji ołtarzy w naszym kościele;

– składam serdeczne BÓG ZAPŁAĆ za wszelkie modlitwy, ofiary i prace na rzecz naszego kościoła spełnione w minionym tygodniu;

– kolejną rocznicę urodzin obchodzi dziś ks. Biskup Andrzej Czaja;

– rozpoczynają się kwartalne dni modlitw o chrześcijańskie życie rodzin.

 

 1. Zapraszam na RORATY. Dzieci w poniedziałek, środę, piątek o 17.00, w soboty o 8.00. Roraty dla dorosłych we wtorek i czwartek o 6.30.

 

 1. W tym tygodniu przypadają wspomnienia: w poniedziałek – św. Łucji, we wtorek – św. Jana od Krzyża.

 

 1. W sobotę od godz. 9.00 przedświąteczne odwiedziny chorych z posługą kapłańską. Proszę o zapisy w zakrystii lub telefonicznie.

 

 1. Za tydzień, 19.12, przeżywać będziemy IV Niedzielę Adwentu:

– Msze św. niedzielne w sobotę o godz. 1800 oraz w niedzielę o godz. 730, 1000 oraz o 1200 . Od godz. 11 do 12 zapraszam na Adorację Najświętszego Sakramentu;

– kolekta przeznaczona będzie na potrzeby naszej parafii;

– odbędzie się zbiórka do puszek na remont katedry opolskiej;

– przy naszym kościele zorganizowany zostanie KIERMASZ ŚWIĄTECZNY. W godz. 8.30 – 12.30 będzie można nabyć stroiki, ozdoby, pierniki, strucle, ciasta oraz żywe choinki z dostawą do domu.

 

 1. W nawiązaniu do pogarszającej się sytuacji epidemiologicznej Biskup Opolski Andrzej Czaja przypomina o obowiązujących zasadach sanitarnych w czasie epidemii, zwłaszcza o obowiązku zasłaniania ust i nosa wewnątrz Kościoła. Ich respektowanie jest nadal przejawem troski o życie  i zdrowie własne i innych uczestników liturgii w trudnym doświadczeniu narastającej kolejnej fali epidemii.

 

 1. Zgodnie z rozporządzeniem Rady Ministrów w obiektach kultu religijnego może być zajęte 50% miejsc siedzących i stojących – nie dotyczy to zaszepionych. Proszę dlatego o zachowanie w ławkach odpowiednich odstępów. Od 15 grudnia limit zmniejszy się do 30 %. Zachęcam Parafian, zwłaszcza odczuwających lęk przed zakażeniem, do korzystania także z najmniej uczęszczanej Mszy niedzielnej – w sobotni wieczór.

 

 1. Do skarbony przy św. Antonim można składać adwentowe ofiary, które przeznaczymy na paczki dla chorych, sarszych i samotnych z naszej parafii. Bóg zapłać!

 

 1. W zakrystii można nabywać świece CARITAS: duża 12 zł, mała 5 zł, opłatki – dobrowolna ofiara na rzecz naszej parafii, Bóg zapłać!

 

 1. Po Mszach świętych w kancelarii parafialnej można zamawiać intencje mszalne na zbliżający się 2022 rok.

 

 1.  Informujemy, iż w dniu zakończenia Roku św. Józefa, 8 grudnia br. w czasie Mszy św. o 18.00, Biskup Opolski Andrzej Czaja podniósł kościół Wniebowzięcia NMP w Jemielnicy do rangi Diecezjalnego Sanktuarium św. Józefa. Kult św. Józefa w tym miejscu sięga XVII wieku; tam powstało i rozwijało się historyczne Bractwo św. Józefa. Obecnie świątynia jest centrum reaktywowanego przez Biskupa Opolskiego 1 maja 2012 r. Bractwa św. Józefa Diecezji Opolskiej i miejscem licznych pielgrzymek. Z uwagi na aktualną sytuację epidemiczną zachęcamy do indywidualnego pielgrzymowania do Jemielnicy oraz zanoszenia modlitw przez wstawiennictwo Patrona Kościoła o ustanie epidemii.

 

 

 1. Życzę Wszystkim Parafianom i Gościom dobrej niedzieli oraz wielu łask Bożych w nowym tygodniu!