OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 1. Przeżywamy IV Niedzielę Adwentu:

– Msze św. niedzielne wg stałego planu. Od godz. 11 do 12 zapraszam na Adorację Najświętszego Sakramentu;

– kolekta przeznaczona jest na potrzeby naszej parafii;

– odbywa się zbiórka do puszek na remont katedry opolskiej;

– składam serdeczne BÓG ZAPŁAĆ za wszelkie modlitwy, ofiary i prace na rzecz naszego kościoła spełnione w minionym tygodniu;

– przed i po Mszach świętych dajemy okazję do sakramentu pokuty;

– w klasztorze Annuntiata odbywa się spotkanie rodzin, początek o 16.00;

przy naszym kościele odbywa się KIERMASZ ŚWIĄTECZNY w godz. 8.30 – 12.30.

 

 1. Zapraszam na RORATY. Dzieci w poniedziałek, środę o 17.00, w piątek o 8.00. Roraty dla dorosłych we wtorek i czwartek o 6.30.

 

 1. Zachęcam do skorzystania z sakramentu pokuty i pojednania: przed Mszami świętymi, w środę od 16.00 spowiedź dla dzieci, w czwartek w godz. 16.00 – 19.00. We wtorek w kościele farnym w Raciborzu NOC KONFESJONAŁÓW w godz. 20 – 23.

 

 1. W piątek Wigilia Bożego Narodzenia. W czasie Rorat błogosławieństwo figurek Dzięciątka Jezus i stajenek. Modlitwy, które należy odmówić w czasie wieczaerzy wigilijnej znajdziemy w Drodze do nieba – nr 59. Z racji epidemii zostaną odprawione Pasterki o 22.00 i tradycyjnie o Północy. Kolekta pasterkowa na Fundusz Obrony Życia (odezwa Ks. Biskupa w gazetce).

 

 1. W sobotę Uroczystość Narodzenia Pańskiego:
 • Msze święte o 10.00 i 12.00. O 14.30 Nieszpory Bożonarodzeniowe;
 • Kolekta przeznaczona będzie na potrzeby naszej parafii.

 

 1. Za tydzień, 27.12, przeżywać będziemy Niedzielę Świętej Rodziny:

– Msze św. o godz. 730, 1000 (w int. Mężczyzn i Młodzieńców) oraz o 1200 . Od godz. 11 do 12 zapraszam na Adorację Najświętszego Sakramentu;

– kolekta przeznaczona będzie na potrzeby naszej parafii.

 

 

 1. W nawiązaniu do sytuacji epidemiologicznej Biskup Opolski Andrzej Czaja przypomina o obowiązujących zasadach sanitarnych w czasie epidemii, zwłaszcza o obowiązku zasłaniania ust i nosa wewnątrz Kościoła. Ich respektowanie jest nadal przejawem troski o życie i zdrowie własne i innych uczestników liturgii w trudnym doświadczeniu narastającej kolejnej fali epidemii.

 

 1. Zgodnie z rozporządzeniem Rady Ministrów w obiektach kultu religijnego może być zajęte 30% miejsc siedzących i stojących – nie dotyczy to zaszepionych. Proszę dlatego o zachowanie w ławkach odpowiednich odstępów.

 

 1. 9. W zakrystii można nabywać opłatki wigilijne.

 

 1. Decyzją Ks. Biskupa tradycyjna kolęda z racji epidemii nie odbędzie się. Podobnie jak w roku ubiegłym będziemy zapraszać do kościoła mieszkańców poszczególnych ulic na Msze święte kolędowe w miesiącu styczniu.

 

 1. 11. Zachęcam do nabycia GOŚCIA NIEDZIELNEGO w numerze płyta z kolędami w zachwycającym wykonaniu polskich karmelitanek z Islandii. Jest także MAŁY GOŚĆ z kodami dostępu do najnowszych kolęd Arki Nowego.

 

 1. Życzę Wszystkim dużo błogosławieństwa Bożego na nowy tydzień i wielu sił w przygotowanich do świąt!