1. Przeżywamy Niedzielę Chrztu Pańskiego, która kończy okres Narodzenia Pańskiego, choć tradycyjnie pozostawiamy wystrój świąteczny do 2 lutego i śpiewamy niektóre kolędy:

– Msze św. niedzielne wg stałego planu. Od godz. 11 do 12 zapraszam na Adorację Najświętszego Sakramentu;

– Bóg zapłać za kolektę na bieżące potrzeby naszej parafii;

– składam serdeczne BÓG ZAPŁAĆ rodzinie za ofiarę na kwiaty do dekoracji ołtarzy w naszym kościele;

– po Mszach świętych odbywa się zbiórka do puszek na wsparcie pracy misyjnej s. Barbary Miensopust, naszej parafianki;

– dziś o 15.30 KONCERT KOLĘD, serdecznie zapraszamy!

 

  1. W tym tygodniu od poniedziałku do piątku Msze święte odprawiane będą o 6.30. Od wtorku do piątku Msze kolędowe o godz. 18.00.

 

  1. W sobotę o 9.00 zbiórka dla ministrantów w salce.

 

 

 

 

  1. Za tydzień, 16.01, przeżywać będziemy II Niedzielę zwykłą:

– Msze św. w sobotni wieczór o 18.00, w niedzielę o 730, 1000 oraz o 1200 . Od godz. 11 do 12 zapraszam na Adorację Najświętszego Sakramentu;

– kolekta przeznaczona będzie na potrzeby naszej parafii;

w kościele farnym w Raciborzu o godz. 12.00 Ks. Biskup Andrzej Czaja otworzy proces beatyfikacyjny świątobliwej Eufemii Piastówny, księżniczki raciborskiej i przeoryszy raciborskich dominikanek;

– w klasztorze Annuntiata o 16.00 spotkanie dla rodzin. W programie: konferencja, dzielenie, nabożeństwo. Organizatorzy zapewniają opiekę nad dziećmi.

 

  1. W związku z trwającym w całym Kościele synodem, w imieniu Księdza Biskupa, zapraszamy osoby chętne wziąć udział na etapie konsutacji, a które nie należą do parafialnych rad duszpasterkich, na spotkanie dekanalnej grupy synodalnej, w sobotę 22 stycznia o godz. 14:30 do domu katechetycznego przy parafii Matki Bożej w Raciborzu. Zainteresowane osoby prosimy o wcześniejsze zgłoszenie się do swojego duszpasterza po scenariusz spotkania. Więcej informacji dotyczących konsultacji w dekanacie raciborskich u ks. Artura Juzwy z parafii Matki Bożej.

 

  1. Zachęcam do nabycia GOŚCIA NIEDZIELNEGO, który od bieżącego numeru kosztować będzie 8 zł. Przez cały rok na płytach CD dołączane będa nagrania ksiąg Pisma Świętego, dziś kartonowe pudełko na 12 płyt.

 

  1. W środę pogrzeb śp. Rudolfa Langa. O godz. 10.20 modlitwy w kaplicy i przeprowadzenie zmarłego do świątyni, 10.30 różaniec. O 11.00 Msza św. pogrzebowa. Wieczny odpoczynek racz Mu dać Panie…

 

 

 

  1. Życzę Wszystkim dużo błogosławieństwa Bożego na nowy tydzień i opieki Matki Słowa Wcielonego! Niech dzisiejsze święto Chrztu Pańskiego utwierdzi nas w wierze, iż jesteśmy umiłowanymi dziećmi Bożymi!