1. Przeżywamy II Niedzielę zwykłą:

– Msze św. niedzielne wg stałego planu. Od godz. 11 do 12 zapraszam na Adorację Najświętszego Sakramentu;

– Bóg zapłać za kolektę na bieżące potrzeby naszej parafii;

– składam serdeczne BÓG ZAPŁAĆ rodzinie za ofiarę na kwiaty do dekoracji ołtarzy w naszym kościele;

– w kościele farnym w Raciborzu o godz. 12.00 Ks. Biskup Andrzej Czaja otworzy proces beatyfikacyjny świątobliwej Eufemii Piastówny, księżniczki raciborskiej i przeoryszy raciborskich dominikanek;

– w klasztorze Annuntiata o 16.00 spotkanie dla rodzin. W programie: konferencja, dzielenie, nabożeństwo. Organizatorzy zapewniają opiekę nad dziećmi!

1. W tym tygodniu od poniedziałku do piątku Msze święte odprawiane będą o 6.30. Od wtorku do piątku Msze kolędowe o godz. 18.00.

1. W tym tygodniu będziemy przeżywać:

– w poniedziałek 25. Dzień Judaizmu w Kościele katolickim w Polsce oraz wspomnienie św. Antoniego, opata, patrona m.in rzeźników;

– we wtorek rozpocznie się TYDZIEŃ POWSZECHNEJ MODLITWY O JEDNOŚĆ CHRZEŚCIJAN;

– w środę wspomnienie św. Józefa Sebastiana Pelczara, biskupa przemyskiego;

– w piątek wspomnienie św. Agnieszki, męczennicy rzymskiej;

– przypadną Dzień Babci (piątek) i Dzień Dziadka (sobota). Pamiętajmy o nich w modlitwie!

1. W sobotę o 9.00 zbiórka dla ministrantów w salce.

1. Za tydzień, 16.01, przeżywać będziemy III Niedzielę zwykłą:

– Msze św. w sobotni wieczór o 18.00, w niedzielę o 730, 1000 oraz o 1200 . Od godz. 11 do 12 zapraszam na Adorację Najświętszego Sakramentu;

– kolekta przeznaczona będzie na potrzeby naszej parafii

1. W związku z trwającym w całym Kościele synodem, w imieniu Księdza Biskupa, zapraszamy chętnych na spotkanie dekanalnej grupy synodalnej, w sobotę 22 stycznia o godz. 14:30 do domu katechetycznego przy parafii Matki Bożej w Raciborzu (spotkanie jest dla osób, które nie nalężą do rady parafialnej). Zainteresowanych prosimy o wcześniejsze zgłoszenie się do zakrystii po scenariusz spotkania. Więcej informacji dotyczących konsultacji w dekanacie raciborskim u ks. Artura Juzwy z parafii Matki Bożej.

1. Zachęcam do nabycia GOŚCIA NIEDZIELNEGO, który od nowego roku kosztuje 8 zł.

1. Pomódlmy się za zmarłych parafian, odprowadzonych na cmentarz w minionym tygodniu: Rudolfa Langa, Anielę Salla i Jana Wyrobek.

Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…

1. Życzę Wszystkim dużo błogosławieństwa Bożego na nowy tydzień i nieustannego wstawiennictwa Maryi! Niech ta niedziela doda nam nowego zapału do czynienia dobra!