1. Przeżywamy III Niedzielę zwykłą, która od 2019 postanowieniem papieża Franciszka jest także NIEDZIELĄ SŁOWA BOŻEGO:

– Msze św. niedzielne wg stałego planu. Od godz. 11 do 12 zapraszam na Adorację Najświętszego Sakramentu;

– Bóg zapłać za kolektę na bieżące potrzeby naszej parafii;

– składam serdeczne BÓG ZAPŁAĆ rodzinie za ofiarę na kwiaty do dekoracji ołtarzy w naszym kościele;

– w kościele seminaryjno – akademickim w Opolu o godz. 18.00 odbędzie się Ekumeniczna Modlitwa Młodych, w ramach trwającego Tygodnia Modlitw o Jedność Chrześcijan.

1. W tym tygodniu od poniedziałku do piątku Msze święte odprawiane będą o 6.30. Od wtorku do czwartku Msze kolędowe o godz. 18.00.

1. W tym tygodniu będziemy przeżywać:

– w poniedziałek wspomnienie św. Franciszka Salezego, biskupa Genewy i doktora Kościoła;

– we wtorek święto Nawrócenia św. Pawła i zakończenie Tygodnia Modlitw o Jedność Chrześcijan;

– w środę wspomnienie świętych biskupów Tymoteusza i Tytusa oraz dzień modlitw poświęcony islamowi;

– w piątek wspomnienie św. Tomasza z Akwinu, kapłana i doktora Kościoła.

1. W sobotę o 9.00 zbiórka dla ministrantów.

1. Za tydzień, 30.01, przeżywać będziemy IV Niedzielę zwykłą:

– Msze św. w sobotni wieczór o 18.00, w niedzielę o 730, 1000 oraz o 1200 . Od godz. 11 do 12 zapraszam na Adorację Najświętszego Sakramentu;

– kolekta przeznaczona będzie na potrzeby naszej parafii;

– w tym dniu przypadnie ŚWIATOWY DZIEŃ TRĘDOWATYCH.

1. Zachęcam do nabycia GOŚCIA NIEDZIELNEGO, który od nowego roku kosztuje 8 zł. W zakrystii są do nabycia świece – gromnice w cenie 15 zł.

1. Drodzy Parafianie! W ostatnim czasie renowacji zostały poddane 3 kielichy i 3 pateny (konserwacja i złocenie), naczynia które są naszym parafialnym dobytkiem i służą przy Eucharystii. Obecnie w renowacji jest puszka (wielka) służąca do przechowywania Najświętszego Sakramentu w tabernakulum oraz kustodia, w której przechowuje się konsekrowaną hostię do wystawienia. W ostatnim czasie złoto znacznie zdrożało, dlatego można wesprzeć to dzieło renowacji ofiarując niepotrzebne nam już złoto (porwane łańcuszki, pojedyncze kolczyki itp.). Złoto można ofiarować w zakrystii lub kancelarii, Bóg zapłać.

1. Pomódlmy się za zmarłą parafiankę, Agnieszkę Psota, odprowadzoną na cmentarz w minionym tygodniu.

Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie…

1. Życzę Wszystkim wielu łask Bożych na nowy tydzień i opieki Wspomożycielki Wiernych – Matki Najświętszej! W trwającym Tygodniu Modlitw o Jedność Chrześcijan budujmy z radością wspólnotę Dzieci Bożych tam, gdzie żyjemy i pracujemy!