1. Przeżywamy V Niedzielę zwykłą:

– Msze św. niedzielne wg stałego planu. Od godz. 11 do 12 zapraszam na Adorację Najświętszego Sakramentu;

– Bóg zapłać za kolektę na Kurię i Seminarium Duchowne;

– składam serdeczne BÓG ZAPŁAĆ rodzinie za ofiarę na kwiaty do dekoracji ołtarzy w naszym kościele;

– w imieniu Panów kościelnych składam serdeczne Bóg zapłać za ofiary na rzecz zakrystii;

– składam podziękowanie Parafianom, którzy ofiarowali złoto na rzecz renowacji naczyń liturgicznych naszego kościoła. Zbiórka złota trwać będzie do końca lutego;

– podziękowanie Panom za naprawę bramy wjazdowej na plac farski uszkodzonej przez wiatr.

1. W tym tygodniu będziemy przeżywać:

– w czwartek wspomnienie św. Scholastyki, dziewicy, siostry bliżniaczki św. Benedykta. W ikonografii przedstawiana z gołębiem, atrybuty: krzyż, księga, pastorał ksieni;

– w piątek wspomnienie NMP z Lourdes i ŚWIATOWY DZIEŃ CHOREGO. Z tej racji o 10.00 Msza święta w int. Parafian, zwłaszcza chorych i starszych wraz z błogosławieństwem lourdzkim.

1. Za tydzień, 13.02, przeżywać będziemy VI Niedzielę zwykłą:

– Msze św. w sobotni wieczór o 18.00, w niedzielę o 730, 1000 oraz o 1200 . Od godz. 11 do 12 zapraszam na Adorację Najświętszego Sakramentu;

– kolekta przeznaczona będzie na potrzeby naszej parafii;

– w naszej diecezji rozpocznie się NOWENNA NIEDZIEL, czas duchowego przygotowywania się do obchodów 50 – lecia diecezji opolskiej.

1. Zachęcam do nabycia GOŚCIA NIEDZIELNEGO, który od nowego roku kosztuje 8 zł.

1. Drodzy Parafianie! W ostatnim czasie renowacji zostały poddane 3 kielichy i 3 pateny (konserwacja i złocenie), naczynia które są naszym parafialnym dobytkiem i służą przy Eucharystii. Obecnie w renowacji jest puszka (wielka) służąca do przechowywania Najświętszego Sakramentu w tabernakulum oraz kustodia, w której przechowuje się konsekrowaną hostię do wystawienia. W ostatnim czasie złoto znacznie zdrożało, dlatego można wesprzeć to dzieło renowacji ofiarując niepotrzebne nam już złoto (porwane łańcuszki, pojedyncze kolczyki itp.). Złoto można ofiarować w zakrystii lub kancelarii, Bóg zapłać.

1. Życzę Wszystkim wielu łask Bożych na nowy tydzień! Niech opiekuje się nami a nade wszystko naszymi chorymi i starszymi NMP Lourdzka!