1. Przeżywamy VII Niedzielę zwykłą:

– Msze św. niedzielne wg stałego planu. Od godz. 11 do 12 zapraszam na Adorację Najświętszego Sakramentu. O godz. 11.45 odprawiana jest NOWENNA NIEDZIEL, przygotowująca do jubieluszu 50 – lecia naszej diecezji;

– Bóg zapłać za kolektę na bieżące potrzeby naszej parafii;

– składam serdeczne BÓG ZAPŁAĆ rodzinie za ofiarę na kwiaty do dekoracji ołtarzy w naszym kościele;

– składam podziękowanie Parafianom, którzy ofiarowali złoto na rzecz renowacji naczyń liturgicznych naszego kościoła.

.

 

  1. W tym tygodniu:

– trwają ferie zimowe. Dzieciom i młodzieży życzę  udanego wypoczynku z Bożym błogosławieństwem;

– we wtorek święto Katedry świętego Piotra, które uświadamia nam, iż Kościół jest zbudowany na wierze św. Piotra i łączy nas duchowo z Ojcem Świętym;

– w środę wspomnienie św. Polikarpa, biskupa i męczennika, należącego do Ojców Apostolskich (są oni bezpośrednim łącznikiem między uczniami Chrystusa a chrześcijaństwem lat późniejszych). Spalony na stosie w Smyrnie (dziś Izmir) około roku 156. Wzywany jako orędownik m.in. w chorobach uszu.

.

  1. Rekolekcje wielkopostne rozpoczniemy w naszej parafii 2 marca, tradycyjnie w Popielec. Poprowadzi je o. Ignacy Szczytowski OFM, proboszcz z Płoni.

 

  1. W sobotę 19 marca zapraszam na wielkopostną pielgrzymkę parafialną do sanktuariów Krakowa. W programie: nawiedzenie kościołów w Mogile (sanktuarium Krzyża świętego) oraz Nowej Hucie (Arka Pana, budowany pomimo sprzeciwu władz) i sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Łagiewnikach. Po południu czas wolny na krakowskim rynku. Zapisy w zakrystii.

 

  1. Za tydzień, 27.02, przeżywać będziemy VIII Niedzielę zwykłą:

– Msze św. w sobotni wieczór o 18.00, w niedzielę o 730, 1000 oraz o 1200 . Od godz. 11 do 12 zapraszam na Adorację Najświętszego Sakramentu. O godz. 11.45 odprawiana jest będzie NOWENNA NIEDZIEL, przygotowująca do jubieluszu 50 – lecia naszej diecezji;

– kolekta przeznaczona będzie na potrzeby naszej parafii;

rozpocznie się 55. Tydzień Modlitw o Trzeźwość Narodu.

.

 

  1. Zachęcam do nabycia GOŚCIA NIEDZIELNEGO….

 

 

 

  1. Życzę Wszystkim obfitości Bożych darów! Dzieciom i młodzieży radosnego czasu ferii i opieki Aniołów Stróżów!