1. Przeżywamy VIII Niedzielę zwykłą:

– Msze św. niedzielne wg stałego planu. Od godz. 11 do 12 zapraszam na Adorację Najświętszego Sakramentu. O godz. 11.45 odprawiana jest NOWENNA NIEDZIEL, przygotowująca do jubieluszu 50 – lecia naszej diecezji. Dziś także Adoracja przygotowująca do Wielkiego Postu do godz. 15.00.

– Bóg zapłać za kolektę na bieżące potrzeby naszej parafii;

– składam serdeczne BÓG ZAPŁAĆ rodzinie za ofiarę na kwiaty do dekoracji ołtarzy w naszym kościele;

– składam podziękowanie Parafianom, którzy ofiarowali złoto na rzecz renowacji naczyń liturgicznych naszego kościoła. Ostatnie renowacje udało się całkowicie pokryć zebranym złotem (wartość złota 8000 zł + 1050 zł ofiary indywidualne), renowacja kosztowała 3500 zł (na wcześniejsze renowacje wydaliśmy 4000 zł). W chwili obecnej do renowacji poszła kolejna puszka, kielich oraz dwie stare monstrancje (jedna z nich ma ponad sto lat). Bóg zapłać!

1. W tym tygodniu:

– odbędą się Adoracje przed Wielkim Postem. W poniedziałek od 15.00, we wtorek do 10.00. Ponadto całodzienna Adoracja w Popielec;

– we środę POPIELEC, rozpoczniemy nasze rekolekcje parafialne. W tym dniu obowiązuje post ścisły i abstynencja, posypanie głów popiołem w czasie Mszy świętych. Kolekta jałmużna postna na wsparcie biednych;

– w piątek o 17.15 Droga krzyżowa z zaleckami.

1. W sobotę 19 marca zapraszam na wielkopostną pielgrzymkę parafialną do sanktuariów Krakowa. W programie: nawiedzenie kościołów w Mogile (sanktuarium Krzyża świętego) oraz Nowej Hucie (Arka Pana, budowany pomimo sprzeciwu władz) i sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Łagiewnikach. Po południu czas wolny na krakowskim rynku. Zapisy w zakrystii.

1. Za tydzień, 6.03, przeżywać będziemy I Niedzielę Wielkiego Postu:

– Msze św. w sobotni wieczór o 18.00, w niedzielę o 730, 1000 oraz o 1200 . O 9.20 Gorzkie żale, od godz. 11 do 12 zapraszam na Adorację Najświętszego Sakramentu. O godz. 11.45 odprawiana jest będzie NOWENNA NIEDZIEL, przygotowująca do jubieluszu 50 – lecia naszej diecezji;

– kolekta przeznaczona będzie na potrzeby Ojca Rekolekcjonisty;

po Mszach świętych zbiórka do puszek na Kurię i Seminarium Duchowne, odbędzie się także zbiórka na PARAFIALNY FUNDUSZ REMONTOWY.

1. Zachęcam do nabycia GOŚCIA NIEDZIELNEGO….

1. Polećmy Bożemu Miłosierdziu zmarłego Franciszka Majndok, l. 54, zam. ul. Bogumińska. Wieczny odpoczynek racz Mu dać Panie…

1. Życzę Wszystkim dobrego przejścia w czas Wielkiego Postu! Niech Boża Łaska stale nam towarzyszy!