1. Przeżywamy I Niedzielę Wielkiego Postu:

– Msze św. niedzielne wg stałego planu. Od godz. 11 do 12 zapraszam na Adorację Najświętszego Sakramentu. O godz. 11.45 odprawiana jest NOWENNA NIEDZIEL, przygotowująca do jubieluszu 50 – lecia naszej diecezji. Dziś także nabożeństwo Drogi krzyżowej o 14.30;

– kończą się parafialne rekolekcje. BÓG ZAPŁAĆ o. Ignacemu za posługę słowa, życzymy wielu łask Bożych i obiecujemy naszą modlitwę;

– Bóg zapłać za ofiary na Parafialny Fundusz Remontowy;

– składam podziękowanie Parafianom, którzy ofiarowali złoto i ofiary pieniężne na rzecz renowacji monstrancji. Bóg zapłać!

– kto jeszcze chciałby złożyć ofiarę na wsparcie uchodźców – może to uczynić do skarbony przy św. Antonim.

.

  1. W tym tygodniu:

– we środę Msza szkolna o 18.00, po niej spotkanie dla rodziców dzieci I – komunijnych;

– w piątek o 17.15 Droga krzyżowa z zaleckami

w sobotę o 9.00 spotkanie dla ministrantów. W klasztorze Annuntiata o 20.00 czuwanie dla młodzieży.

.

 

  1. W sobotę 19 marca zapraszam na wielkopostną pielgrzymkę parafialną do sanktuariów Krakowa. Można zapisaywać się już wyłącznie na listę rezerwowych.

 

  1. Za tydzień, 6.03, przeżywać będziemy II Niedzielę Wielkiego Postu:

– Msze św. w sobotni wieczór o 18.00, w niedzielę o 730, 1000 oraz o 1200 . O 9.20 Gorzkie żale, od godz. 11 do 12 zapraszam na Adorację Najświętszego Sakramentu. O godz. 11.45 odprawiana jest będzie NOWENNA NIEDZIEL, przygotowująca do jubieluszu 50 – lecia naszej diecezji. O 14.30 Droga krzyżowa;

– kolekta przeznaczona będzie na potrzeby naszej parafii;

po Mszach świętych zbiórka do puszek na Misyjne Dzieło Pomocy AD GENTES;

– po sumie odbędzie się spotkanie w salce – dotyczące budowy Bożego Grobu. Zapraszam osoby chcące dopomóc w tej sprawie.

.

  1. Zachęcam do nabycia GOŚCIA NIEDZIELNEGO. W numerze wiele o inwazji na Ukrainę oraz początek cyklu wielkopostnego DROGA DO WOLNOŚCI a także kolejna płyta z Pismem Świętym (8 zł). Za tydzień będzie dostępny specjalny numer GN poświęcony osobie św. o. Pio (10 zł).

 

  1. Skupienia wielkopostne odbędą się w klasztorze Annuntiata 13 marca – dla kobiet, 27 marca – dla mężczyzn. Początek o godz. 9.00, zakończenie ok. 13.30. Skupienie poprowadzi o. Tomasz Marciszkiewicz z Nysy.

 

  1. Życzę Wszystkim wielu łask Bożych i przemiany serc w wielkopostnym czasie! Niech wezwaniem do przemiany staną się słowa: “Nie samym chlebem żyje człowiek”.